Четвер, 21 вересня

«Мертвий півень» ожив (фото)

«Мертвий півень», легендарний український гурт, після багаторічної перерви повертається на сцену. Сьогодні, у рамках Свята музики гурт виступить біля рідної «Дзиги», а 5 серпня – з великим сольним концертом у !FESTrepublic – про це повідомила нашому виданню промо-менеджер Галина Гузьо з посиланням на музиканта Романа Чайку. За його словами «Ми точно знаємо, що хочемо показати. Ми знаємо, що це буде по-дорослому. Я сподіваюся, що це буде аудіотеатральне, аудіовізуальне дійство. Попри війну, з Філадельфії літак полетить, і Ярина Якуб’як обіцяє перед концертом на пару репетицій ще встигнути. Може і Ромко Рось заспіває щось, наприклад їхню з Міськом «Коли ти смієшся», щоб це було оригінальним виконанням.»

«Мертвий півень» – легендарний гурт, відомий, у першу чергу, піснями на вірші українських поетів: Юрія Андруховича, Віктора Неборака, Олега Лишеги, Юрка Позаяка та багатьох інших. «Ми помрем не в Парижі», «Б’ютіфул Карпати», «Ми так жили немов співали джаз…» – назви цих пісень проспіває майже кожен, хто любить українську музику.

Гурт розпався дванадцять років тому, «на небесний сейшн» вирушили Місько Барбара та Любко Футорський. І, здавалось би, від «півнів» залишаться лише архівні записи. Проте музиканти вирішили зібратись, щоб віддати данину старому та творити нове.

Хто ж там буде грати у нових «півнях»? Усі з «золотого» складу: Олег «Джон» Сук (бас), Роман Чайка (гітара), Юрій Чопик (акустична гітара), Олесь Слободян (барабани) та Ярина Якуб’як (вокал). Зі світлою памʼяттю про Михайла Барбару та Любомира Футорського, які вже відійшли у кращі світи…

 

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.