Неділя, 2 квітня

Львівська залізниця йде шляхом Мумбайської

Ситуація з приміськими перевезеннями на Львівській залізниці є найскладнішою в Україні, дуже часто приміські перевезення виконують суто формально. Це коли замість 8-вагонного потяга на популярну лінію виходить 4-вагонний потяг, вважає  автор каналу “Залізні магістралі”, журналіст транспортної теми Олег Васильєв
Такі вкорочені потяги на залізниці пояснюють малою кількістю квитків, проданих через квиткові каси. Квитки у вагонах чомусь не враховують. Власне вкорочені потяги з’явились на Львівській залізниці у 2018 році. Підприємство відчуває дефіцит коштів на ремонт. Проблемою є відсутність запчастин та застарілий рухомий склад — навіть у порівнянні з іншими регіональними філіями він є найстарішим в Україні. Все це призводить до того, що Львівська залізниця все більше нагадує Мумбайську.
Причиною цього є і система фінансування пільгових приміських перевезень, яка в Україні перекладена на плечі місцевих громад. Однак це покриває тільки 40% витрат на перевезення пільговиків. Втім кілька громад, посилаючись на брак коштів, часто відмовляються робити відрахування.
На Львівській залізниці є лише 9 приміських потягів, які можна назвати відносно новими. Тобто 2001-2008 рр. випуску, зроблені на Луганському вагонобудівному заводі. Однак і з капітальним ремонтом наявних потягів справи кепські. У 2018-2019 рр було відремонтовано 5 потягів, у 2021 році — тільки 1 потяг. Для порівняння, Південна залізниця у 2021 -2022 рр. отримала 14 потягів після капремонту. Цього року, який тільки почався, надійшов ще один.
Також Львівська залізниця відзначається найвищою вартістю приміських потягів. Проїзд на відстань до 230 км коштує 130 грн, що співставно з вартістю квитка на пасажирських потягах, які є і комфортнішими, і їдуть швидше.
Експерти відзначають і грубі помилки у розкладі приміських потягів, Так на популярному напрямку Красне-Львів вранці є потяг Золочів-Львів о 06:15 та Рівне-Львів о 06:38. А потім наступний потяг Тернопіль — Львів о 10:30, хоча раніше о 8 годині була електричка із Золочева. Аналогічні помилки є і у розкладах інших популярних напрямків. https://www.youtube.com/watch?v=ZROy-O2K7JE

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.