Будинки, квартири і авто: у Львові суддю “засипали” цінними подарунками

428
Будинок на 418 квадратних метрів у Львові
Будинок на 418 квадратних метрів у Львові

Суддя Львівського окружного адміністративного суду Наталія Сподарик разом із чоловіком-митником отримали в подарунок не одну сотню квадратних метрів нерухомості.

Про це йдеться у розслідуванні ресурсу Prosud, що є проектом “Автомайдану”.

Як з’ясували автори публікації, все життя суддя працює виключно на державних посадах, держслужбовцем є і її чоловік – Петро Гріндзяк, який працює на Львівській митниці.

Після аналізу декларацій Сподарик за 2013-2017 роки, складається враження, що її з чоловіком доходи – це винятково зарплата. У підсумку, згідно з декларацією, за 5 років Сподарик отримала від держави 958 тисяч гривень, її чоловік – удвічі менше – 518 тисяч.

Проте заощадження родина має немалі – станом на 2017 рік у готівці подружжя зберігає в іноземній і українській валюті понад 1 млн гривень.

З нерухомості суддя декларує будинок і квартиру у Львові на 418 і на 135 кв. м відповідно, а також 2 земельні ділянки у Львові на 1000 та 235 кв. м відповідно.

Автори розслідування кажуть, що такі значні статки при порівняно малій зарплаті є наслідком дарування, зокрема, подружжя отримало в подарунок будинок і квартиру у Львові. Останній об’єкт нерухомості подарував навіть не родич, а “близький друг батьків чоловіка, який покинув Україну”.

“Більшість є подарунком. Вже традиційно друзі та родичі суддів – доволі щедрі дарувальники”, – пояснюють розслідувачі.

За їхніми даними, минулого тижня (6-10 серпня) Вища кваліфікаційна комісія суддів України визнала суддю Сподарик такою, що відповідає посаді й може надалі здійснювати правосуддя.