Понеділок, 29 травня

Першу річницю звільнення селища Бородянка відзначили скульптурою «Дівчина під сонцем»

«Дівчина під сонцем» — така скульптура тепер стоятиме в центрі селища Бородянка Київської області, нагадуючи про звільнення цього населеного пункту від російських окупантів. Скульптуру відкрили 2 квітня – повідомляє прес-служба Київської ОДА. Сюжетом для скульптури стала відома фотографія дівчинки, яка забавлялась на гойдалці на фоні розбитої багатоповерхівки.

Світлину переосмислив скульптор Євген Примаченко — так замість гойдалки з’явилися сонячні промені, що, перехрещуючись, формують захисний купол над дівчинкою. Розташовані арками, вони символізують опір семи районів Київщини та самої столиці. Дівчинку символічно встановили в тому ж сквері, де було зроблене фото.

Наразі в Бородянці планується побудувати нові багатоквартирні будинки. Також у межах загальної відбудови проходитиме реконструкція центральної площі імені Тараса Шевченка, зокрема, заплановано спорудження окремої музейної експозиції робіт Бенксі, реставрацію монумента Великого Кобзаря та інші роботи.

«Вперше я побувала в Бородянці 5 червня 2022 року. Тоді ж побачила, які руйнування вчинила Росія. Стоячи сьогодні тут, з вами, я віддаю честь українській беззаперечній рішучості та силі відновлювати свою громаду. Незалежна Україна надихає світ її мужністю, рішучістю та непохитною вірою в суверенне і демократичне майбутнє. Це те, що я бачила знову і знову відтоді, як тільки приїхала до Києва, — невпинне прагнення чинити опір і жити вільно. Американський народ гордий тим, що підтримує українців у своєму захисті та відновленні», — Бріджит Брінк, Посол США в Україні.

Буча, Ірпінь, Бородянка та навколишні села є одними з найбільш постраждалих від дій агресора — в окупації вони перебували понад місяць. Тут точилися жорстокі бої, росіяни не гребували жодними методами, включаючи авіабомби. Одну з таких скинули на мирний квартал у центрі Бородянки — зокрема, на вулиці Центральній в дев’ятиповерховому будинку мешкало близько 150 людей. 24 з них загинули під завалами, адже колони бронетехніки «кадирівців» не підпускали фахівців ДСНС рятувати людей, що живими лишалися під уламками.

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.