Понеділок, 25 вересня

Киянин знайшов у лісі на Київщині рослину-сучасницю мамонтів. Фахівці кажуть про наукове відкриття

Любитель дикої природи з Києва Артем Войналович зробив справжнє наукове відкриття, знайшовши у лісі біля Переяслава на Київщині рідкісну рослину, яка росла на Землі ще 1,8 мільйона років тому і є сучасницею мамонтів.

Про це повідомив Київський еколого-культурний центр (КЕКЦ).

На території Київської області, та й в цілому на Лівобережній Україні, цю рослину виявлено уперше. Дотепер вважалось, що на цих теренах вона не росте; в усій Україні налічувалось лише близько 30 місць її зростання.

Бруслина карликова

Йдеться про бруслину карликову, яка занесена до Червоної книги України. Це — низенький вічнозелений сланкий чагарник. У дольодиковий період бруслина карликова була досить поширеною у всій Євразі, але після того, як льодовик відступив, не змогла відновити свій ареал через сильну конкуренцію з більш пристосованими видами.

Артем Войналович зробив наукове відкриття

У лісі біля Переяслава виявили популяцію бруслини карликової з 40 рослин. Те, що це саме вона, підтвердив доктор біологічних наук, завідувач відділу природної флори з Національного ботанічного саду НАН України Віктор Мельник, який взяв участь у спеціальній експедиції КЕКЦ.

Учасники експедиції з пошуку бруслини карликової

На місці знахідки планують створити пам’ятку природи з охоронним статусом.

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.