Неділя, 3 грудня

Киян просять не платити за безкоштовні медичні послуги

«Пацієнт не повинен сплачувати лікарям за медичну послугу та лікарські засоби, що мають бути безкоштовними, адже покриваються державою за Програмою медичних гарантій або надаються в рамках міських цільових програм. Людина має отримувати весь обсяг гарантованої медичної допомоги на безоплатній основі» — про це заявила директорка Департаменту охорони здоров’я Валентина Гінзбург – повідомляє прес-служба Київради.

Вона зазначила, що хоча є перелік безкоштоаних медичних послуг у комунальних закладах, велика частка звернень, які надходять до Департаменту, стосуються не якості надання медичної допомоги, а саме прохань роз’яснити, чому доводиться сплачувати за лікування, таблетки, уколи, діагностичні послуги тощо.

Причиною цього є той факт, що неможливо проконтролювати кожного медика, а мешканці, у свою чергу, не завжди повідомляють про порушення.

Якщо людині, яка потрапила на лікарняне ліжко, не до боротьби за свої гроші, то  повідомити про вимагання можна після одужання, або домогтися дотримання прав пацієнта можуть близькі. До того ж, багато порушень, про які йдеться наразі, фіксуються не у стаціонарах, а саме в консультативно-діагностичних центрах.

«Важливо розуміти, що за направленням, виписаним терапевтом, сімейним лікарем або вузьким спеціалістом, можна на безоплатній основі здати аналізи, зробити МРТ, КТ, УЗД, мамографію, денситометрію та низку інших обстежень у КДЦ та будь-якому іншому муніципальному медзакладі, що має договір із НСЗУ на надання необхідної послуги. Така сама ситуація з операціями. А коли йдеться, наприклад, про ендопротезуваннязаміну кришталика, кохлеарну імплантацію, то безкоштовними є і витратні матеріали, адже вони закуповуються за рахунок бюджету Києва. При цьому, заклади мають оприлюднювати перелік послуг, що входять до Програми медичних гарантій і до міських цільових програм «Здоров’я киян», «Громадське здоров’я» на своїх сайтах та інформаційних стендах», – пояснила Валентина Гінзбург.

Якщо все ж таки ви зіткнулись з таким явищем, то можете повідомити до контакт-центру Національної служби здоров’я України за безоплатним номером 16-77 (або подайте скаргу через електронну форму на сайті http://surl.li/epsuh) та додатково на гарячу лінію Департаменту охорони здоров’я – 278-41-91.

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.