Замість екскурсії: 7 цікавих маршрутів міського транспорту в Києві

583

Київ – місто великого поспіху. Летіти стрімголов на роботу, важливу зустріч, перше побачення або відкриття виставки – звичайна справа для городян. Тому, міський транспорт ми сприймаємо як спосіб пересування з точки А в точку Б. А між тим, деякі маршрути прокладені так, що складуть гідну конкуренцію екскурсійному автобусу. Читайте, запам’ятовуйте і в найближчі вихідні вирушайте в незвичайну подорож за 4 грн.

Пише “Наш Київ”

Відразу кілька порад:

на кожен транспорт краще сідати на кінцевій зупинці, щоб не стояти всю поїздку;
спланувати час так, щоб не потрапити на годину пік;
проїхати від кінцевої до кінцевої;
пам’ятати про спеку, брати з собою віяло або подорожувати ввечері;
при бажанні виходити на будь-якій зупинці і продовжувати шлях пішки.

118 автобус

Напрямок: станція метро «Політехнічний інститут» – станція метро «Чернігівська»
Вартість: 4 грн

Їхати від кінцевої до кінцевої, маршрут працює в обидві сторони. Автобус проходить через центр: і бульвар Тараса Шевченка, і Бессарабський ринок, і бульвар Лесі Українки. А коли під’їжджає до бульвару Дружби народів, то відкривається вид на «Батьківщину-матір». І, звичайно, проїхатися по мосту над Дніпром – особлива міська романтика під час заходу.

242 маршрутка

Напрямок: станція метро «Лісова» – Індустріальний міст
Вартість: 7 грн

Цей маршрут для тих, хто любить особливу міську романтику. На маршрутному таксі можна покататися через спальні райони Києва, побачити кілька муралів і встигнути послухати улюблений альбом Radiohead.

412 маршрутка

Напрямок: станція метро «Площа Льва Толстого» – житловий масив Корчувате
Вартість: 5 грн

Цей маршрут з центру відвозить за місто, через Палац «Україна», «Либідську» і Голосієво. Створили його для жителів спальних районів віддаленого Голосієво, але цікаво буде і для тих, хто любить мандрувати містом. Перш за все, від зупинки «Китаєво» можна дійти до величезного парку зі ставками. А якщо доїхати до Галерної затоки, то можна побачити невеличкий ставок і влаштувати там пікнік.

12 трамвай

Напрямок: станція метро «Контрактова площа» – Пуща-Водиця
Вартість: 4 грн

Про цей маршрут не чув тільки ледачий, а ось їздили ним далеко не всі. Це найдовший трамвайний маршрут Києва – його протяжність 20 км. Кращий час для поїздки – весна, літо і осінь. Саме в листяний час року вдасться проїхатися через тунель з дерев, які буквально заглядають у вікна. Їде трамвай довго – близько години. У самій Пущі є великий парк, приватні будиночки і кілька старих санаторіїв, по території теж можна погуляти.

14 тролейбус

Напрямок: Вокзальна площа – Ботанічний сад ім. Гришка
Вартість: 4 грн

З вікон цього тролейбуса можна побачити НСК «Олімпійський», бульвар Лесі Українки, Київський військовий ліцей і район станції метро «Дружби народів», а на кінцевій – опинитися в ботанічному саду з квітучими трояндами, хризантемами або оранжерейними рослинами.

114 автобус

Напрямок: Вокзальна площа – вулиця Милославська
Вартість: 4 грн

Цей маршрут відвозить пасажирів на Троєщину. Але тут не обов’язково їхати до кінцевої. По-перше, автобус проїжджає Хрещатиком, потім згортає на дорогу вздовж Дніпра, мимо Поштової площі. По-друге, вийшовши на Контрактовій площі, можна продовжити пішу прогулянку по Подолу. А це один з найкрасивіших і старих районів Києва!

Тільки варто відзначити, що цей маршрут часто буває переповненим, а на Хрещатику можна потрапити в пробку.

30 тролейбус

Напрямок: вулиця Кадетський Гай – вулиця Милославська
Вартість: 4 грн

Довжина цього маршруту становить майже 25 км. З самого тихого спального району він відвезе вас в саму «небезпечну» Троєщину. По шляху проходження багато зелених зон: сам Кадетський Гай, сквер Олени Теліги, Бабин Яр, Вербне озеро. З вікна тролейбуса можна побачити Подільське трамвайне депо і подивитися на Дніпро, проїжджаючи Московський міст.

Так тут майже на кожній зупинці хочеться вийти і пірнути в місто на своїх двох. Особливо рекомендуємо не стримувати себе і виходити на станції метро «Почайна» (колишня «Петрівка») і шукати старі книги. А проїжджаючи по Троєщині милуватися поетичними вулицями Марини Цвєтаєвої, Оноре де Бальзака, Теодора Драйзера і проспектом Володимира Маяковського.