Неділя, 5 лютого

З покинутої фабрики на Подолі зроблять культурний простір

Новий арт-простір буде відкрито для художників, яким не знайшлося місця в інших локаціях Києва.

У покинутій будівлі колишньої фабрики на вулиці Нижньоюрківська, 31, 14 березня відбудеться відкриття нового культурного простору в Києві MetaCulture. Про це організатори написали на сторінці заходу в Facebook.

Завдяки вже існуючим тут Closer, Mezzanine і Otel, розташованих в індустріальній будівлі колишньої  фабрики, локація давно відома киянам, як багатофункціональний арт-кластер на Подолі.

Мета нового простору – не тільки влаштовувати виставки, перформанси, концерти класичної, електронної та експериментальної музики, а й бути майданчиком для соціальних і громадянських проектів та ініціатив, зокрема для змін міського середовища.

MetaCulture розташується на двох поверхах загальною площею 400 кв. м. Головний простір буде займати 300 кв.м другого поверху. Це великий зал з колонами, без перегородок. Тут будуть виставковий простір, танцпол і бар.

Інтер’єр поки знаходиться на стадії розробки і обговорення. Зараз в приміщенні ведуться ремонтні роботи. За словами виконавчого директора проекту Іллі Новікова, приміщення в цілому буде поєднувати радянський індастріал і сучасні дизайнерські рішення.

На першому поверсі буде базуватися проект «Бібліотека» – колекція книг, арт-буків і читальний зал. Також під час вечірок і інших заходів тут функціонуватиме чілаут-зона.

Одночасно з відкриттям арт-простору пройде відкриття першої виставки «VZAYEMODIЯ». Зараз оголошено опен-кол для художників, які бажають взяти в ній участь. Дедлайн подачі робіт – 21 лютого.

На відкритті MetaCulture заявлено виступи Cybele (електронний проект київського художника Анатолія Бєлова, «Людська подоба»), виступить Морозов (піаніно) і буде ембієнт від NFNR.

Команда MetaCulture планує підтримувати простір на кошти від благодійних внесків, виручки бару, суборенди тощо.

 

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.