Вода в Дніпрі стала яскраво-зеленою (фото)

257

Чиновники запевняють, що в цьому явищі немає нічого страшного.

Вода в річці Дніпро в Києві забарвилася в яскраво-зелений відтінок. Причиною цього стало рясне цвітіння водоростей, яке традиційно відбувається у другій половині літа. Про це повідомляє 44.ua з посиланням на начальника прес-служби КП «Плесо» Євгена Кобана.

Він заспокоїв киян і сказав, що в цьому явищі немає нічого страшного.

«Для другої половини літа типово, що Дніпро стає зеленим. Це відбувається через цвітіння водоростей. Тому тут немає нічого страшного, це природне явище, яке після тривалої теплої погоди відбувається в усьому світі. Природно, якість води буде гіршою, але, згідно з результатами аналізу, якість води інша саме в закритих водоймах, де немає течії », – повідомив представник Євген Кобан.

При цьому він додав, що киянам зараз краще відмовитися від купання в Дніпрі: «У нас майже кожен день йдуть дощі, тому ми не рекомендуємо купатися».

У той же час екологи однією з головних причин цвітіння води в Дніпрі називають високу концентрацію фосфатів. Ці речовини містяться в миючих засобах і після потрапляння в річкову воду призводять до мору риби, а також можуть негативно вплинути на здоров’я людей через виділення токсинів.

Нещодавно активісти намагалися привернути увагу громадськості до екологічних проблем головної річки України і влаштували день Дніпра з масовим запливом.