Середа, 31 травня

Військове кладовище на 50 тисяч поховань у центрі Києва: представники уряду та громадськості озвучили ідеї, як краще увічнити пам’ять захисників України

В Україні розробили проект Національного військового меморіального кладовища. Те, що такий слід розробити, вирішила Верховна Рада ще в травні 2022 року. Так-от, розроблений проект передбачає створення кладовища на 50 тисяч поховань.

Про це повідомив директор департаменту громадянської ідентичності та ветеранського розвитку Міністерства у справах ветеранів Максим Кушнір під час круглого столу «Пантеон Героїв: як увіковічнити пам’ять тих, хто віддав життя за Україну», що відбувся у Military Center, передає «Укрінформ».

За словами Кушніра, в міністерстві переглянули близько десяти можливих ділянок під цвинтар, і зрештою зупинилися на Биківнянських могилах — національному історико-меморіальному заповіднику, де є поховання жертв масових політичних репресій 1937-1941 рр., на північно-східній околиці Києва.

Представник Мінветеранів зазначив, що за зразок для військового кладовища хочуть взяти кладовище у столиці Швеції Стокгольмі, розраховане на 40 тис. поховань.

З пропозицією Мінветеранів не згідний президент історичного клубу «Холодний Яр» Роман Коваль. На його думку, для місця, де вшановуватимуть полеглих українських Героїв, не підходить як сама назва «Биківня», так і запропонована локація, яку він назвав «околицею міста біля задимленої траси». Коваль заявив, що гідним місцем для військового кладовище є центральна частина Києва.

Ще інше місце запропонував доктор історичних наук Ігор Гирич, це — територія Межигірського монастиря. Він вважає, що проект військових поховань необхідно розширити до Пантеону Героїв, включивши в нього, зокрема, учасників визвольних змагань та тих, хто воював у Другу світову війну.

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.