Середа, 29 березня

Великі плани: що з’явиться в Києві 2018 року

Влада розповіла, що будуватимуть і ремонтуватимуть за гроші бюджету столиці

У столиці за минулий рік змінилося чимало: в місті відремонтували кілька доріг, запустили адміністративні установи, що дозволяють швидше вирішувати питання з документами, а також привели в порядок десятки зелених зон, пише Сегодня.

Також з цього року місто при приватизації комунального майна використовуватиме електронні аукціони в системі “ProZorro.Продажі”, а не біржі, як це було раніше. За продажем зможуть спостерігати усі бажаючі, а надходження коштів від приватизації зростуть, вважають у міськраді. Крім того, структуру комунального майна планують оптимізувати.

2018 року Київрада запропонує передмістям об’єднатися в асоціацію. “Київська агломерація” виступатиме платформою для обміну думками і вироблення стратегічних рішень. Це вкрай необхідно, адже сьогодні перед Києвом і прилеглими населеними пунктами виникає велика кількість викликів і проблем, які можуть бути вирішені тільки спільними зусиллями“, – розповіли про ініціативи в прес-службі міської ради.

Ще в планах влади міста – кілька великих проектів, що стосуються різних сфер життєдіяльності Києва. Зазначимо, що дохідна частина бюджету столиці на 2018 рік – 49,1 млрд грн. Витрати становитимуть 38,8 мільярда гривень, капітальні – 10,3 мільярда.

“Найбільше коштів міська влада планує направити на освіту киян. Цю галузь пропонується профінансувати на 13,6 мільярда гривень. 9,1 мільярда гривень плануємо направити на охорону здоров’я і 8,7 мільярда – на соціальний захист городян. Фінансування освіти збільшено на 28%, медицини – 19% і соцзахисту – на 18%. Ці галузі в структурі бюджету Києва становлять 65%”, – повідомив голова комісії Київради з питань бюджету Андрій Странніков.

Вагомими досягненням бюджету-2018 в мерії також називають збільшення фінансування Громадського проекту зі 100 до 150 мільйонів гривень. Також в місті на 10% збільшили фінансування транспортної інфраструктури, культури і туризму. Сайт “Сегодня” з’ясував, що цього року планують створити за кошти бюджету.

Школи і лікарні: в Києві побудують нові об’єкти і реконструюють старі

2018 року в Києві планують побудувати школу на 1080 учнівських місць в Дарницькому районі, на це в програмі соцекономрозвитку закладено 200 млн грн. У цьому ж районі за 61,5 млн грн планують реконструювати дитсадок №652.

Ще понад 21 млн грн піде на реконструкцію ДНЗ № 658 в Голосіївському районі. Фактично по 18 млн грн ми заклали на реконструкцію школи на вул. Путилівській, 35 і відновлення будівлі на території школи № 5 по вул. Тимірязєвській, 36“, – розповів Андрій Странніков.

Крім того, в Подільському районі на вул. Кирилівській, 87/89, реконструюють чотириповерхову будівлю школи № 114, яка розрахована на 480 учнів. Загальна кошторисна вартість проекту становить близько 105 тис. грн, роботи займуть 14 місяців.

Реконструкція відбудеться і в декількох медичних закладах столиці. Так, в порядок приведуть приймальні та спеціалізовані відділення Олександрівської лікарні та Київської міської клінічної лікарні № 12. Також заплановано оновлення Київської міської лікарні №6 та Київського міського перинатального центру.

Цього року в Києві планують створити єдину нефрологічну службу, створивши комунальне некомерційне підприємство “Київський міський центр нефрології та діалізу”. Центр об’єднає п’ять відділень, які знаходяться в Олександрівській, 3-й і 5-й лікарнях, а також в дитячих лікарнях №1 і №6. Це дозволить створити єдину базу пацієнтів і розподілити їх між підрозділами Центру залежно від тяжкості стану.

Транспорт: скільки хочуть витратити на нове метро і спецтехніку для комунальників

Цього року на транспортну інфраструктуру виділяють майже 5 млрд гривень – на 10% більше, ніж в бюджеті-2017. Зокрема, на будівництво Подільського моста через Дніпро в програмі соцекономрозвитку закладено 1 млрд грн, а на будівництво метрополітену на Виноградар – 1,5 млрд грн. На розробку техдокументації для підземки на Троєщину планують витратити 20 млн грн, а на ремонт доріг – 86,5 млн грн.

Ще 95,8 млн грн піде на реконструкцію і будівництво трамвайних і тролейбусних ліній. Так, великий ремонт чекає швидкісні лінії трамвая і тролейбусну лінію від Троєщини до Севастопольської площі.

Також в планах столиці – закупка сучасних трамваїв, спецтехніки для “Київзеленбуду” та “Київавтодору”, камер відеоспостереження за програмою “Електронна столиця” і фінансування впровадження електронного квитка

Крім того, триватиме будівництво нової окружної дороги, яка дозволить знизити транспортне навантаження столиці на 20-30%. В цілому, її довжина становитиме близько 200 кілометрів. Нова окружна проходитиме через Ворзель, Глеваху, Українку, Бориспіль і Старі Петрівці. У будівництві буде задіяна китайська корпорація CRBC, а загальна вартість проекту – близько 2 млрд. доларів США, які заплатять з державного бюджету.

Культура і туризм: фінансування зросло в кілька разів

Цього року на сферу культури в місті закладено майже мільярд гривень. У планах – реконструкція об’єктів Київського зоопарку, Київського національного академічного театру оперети і реставрація з прибудовою концертного залу дитячої школи мистецтв № 2 ім. Вериківського. Заклали кошти міські обранці і на ремонтні роботи в кінотеатрі “Краків”, “Старт” і “Лейпциг”.

Тим часом, після змін 2017 року, загальний кошторис Програми розвитку туризму на 2018 рік становить понад 50 млн грн, тоді як раніше планувалося виділити 14,4 млн грн. Зокрема, передбачено кошти для популяризації Києва як майданчика для зйомок кіно і реклами, а для рекламних роликів про Київ залучатимуть мера Віталія Кличка. Також в Києві хочуть поліпшити навігацію для туристів.

Цього року у столиці з’явиться свій талісман, на проведення відкритого конкурсу з його створення виділено 250 тис грн. “Першою подією, на якому буде використаний такий талісман, стане фінал Ліги чемпіонів 2018 року”, – повідомив автор ініціативи, депутат Київради Олесь Маляревич.

Фан-зона фінального матчу Ліги чемпіонів УЄФА 2017-2018 розміщуватиметься на Хрещатику, від вулиці Городецького до вулиці Богдана Хмельницького.

“Її відкриття відбудеться 24 травня. А вже 25 травня там пройде традиційний “Матч зірок”. На міні-поле вийдуть відомі футболісти. Фан-зона, за попередніми прогнозами, працюватиме 4 дні”, – зазначив Андрій Странніко.

З міських коштів Київ витратить на футбольне свято 25 мільйонів гривень, які підуть на обслуговування інфраструктури, благоустрій та безпеку, решту – фінансує УЄФА. Під час заходів фіналу Ліги чемпіонів Київ очікує до 100 тисяч іноземних туристів.

Ще 3 млн грн піде на проведення фестивалю Atlas Weekend, який повинен відбутися в столиці влітку. “2018 року ми очікуємо до півмільйона глядачів. Пропонуємо зробити перший день відкритим для всіх бажаючих. І провести Atlas Weekend за підтримки міста“, – зазначив депутат Київради Георгій Ясинський.

Спорт: в місті популяризують настільний теніс і створять екстремальну велотрасу

На спортивну сферу в бюджеті цього року закладено близько півмільярда гривень. У планах – розвиток настільного тенісу та велоінфраструктури.

Так, столична влада має намір виділяти кошти для організації і проведення спортивних заходів, а також участь київських спортсменів у окремих міжнародних і всеукраїнських змаганнях з настільного тенісу.

У мерії кажуть, що вже сьогодні готові допомогти і з новими приміщеннями для занять настільним тенісом – щоб школярі і студенти після занять вирушали до спортивних залів та з користю витрачали вільний час. “Місто реконструює легкоатлетичний манеж на Березняках. Там планується будівництво другого поверху, частину площі якого буде передано для розвитку настільного тенісу“, – розповів депутат Київради Віталій Росляков.

На розвиток велоінфраструктури в столиці заклали 50 мільйонів гривень. Так, в Києві хочуть встановити паркувальні велосипедні стійки біля лікарень, шкіл та закладів культури.

“Будь-яка поїздка на велосипеді передбачає залишення двоколісників на певний час. Якщо сьогодні велопарковки вже з’являються біля магазинів, супермаркетів, автостанцій, поштових відділень, то з бібліотеками та лікарнями – дещо складніше”, – зазначив співавтор ініціативи, депутат Київради Михайло Терентьєв.

Також в Києві стартували роботи на одному зі спусків в Смородинському парку – там будують трасу для екстремального велоспуску. “Траса починатиметься на вершині пагорба в Смородинському парку і фінішуватиме на вулиці Кирилівській. Ми жартома говоримо, що це найкоротший шлях з Татарки на Поділ. Тут вже колись існував спуск для мотоциклів, але ним давно не користувалися. Зараз ми його відновлюємо, трохи змінюємо маршрут, створюємо нові елементи“, – розповів автор ініціативи, депутат Київради Дмитро Банас.

Ще 10 млн грн Київрада передбачила на відновлення стадіону “Старт”.

ЖКГ: гряде реконструкція тепломереж і утеплення підвалів

Житлово-комунальна сфера цього року отримає з міського бюджету 2,1 мільярда гривень. Зокрема, на енергозбереження піде 61,5 млн грн. Ці гроші підуть на установку індивідуальних теплопунктів, теплолічильників і сонячних колекторів. Також в планах – реконструкція 18 тепломереж і котелень на суму 109,4 млн грн. Ще 256,5 млн грн піде на реконструкцію водопровідно-каналізаційного господарства столиці.

Цього року масштабні роботи виконають на аварійних Новодарницькому і на Борщагівському каналізаційних колекторах. “Об’єкти каналізаційного господарства пошкоджені корозією, що в майбутньому викличе аварійні випадки. Плануємо поступово здійснювати заміну і реконструкцію локальніших колекторів. На ремонт Новодарницького колектора виділено 200 мільйонів гривень, ще близько 100 мільйонів гривень виділено на інші колектори, розташовані в Києві. Зокрема, цього року ми завершимо роботи щодо заміни Борщагівського колектора, де 2015 року сталися дві масштабні аварії“, – повідомив заступник голови КМДА Петро Пантелєєв.

Також влада міста розширила перелік напрямів, за якими впроваджуються енергоефективні заходи в житлових будинках столиці. Зокрема, йдеться про утеплення підвальних перекриттів.

Бездомні тварини: влада побудує новий притулок і попросила Раду створити зоополіцію

У столиці 2018 року планують почати будівництво міського Центру захисту тварин європейського зразка і пунктів тимчасової перетримки домашніх улюбленців. Основне завдання Центру – побудова системи адаптації та влаштування тварин до родин киян.

Згідно з Програмою контролю за утриманням домашніх тварин, цього року на “звірине питання” витратять 103 мільйони. Також планують впровадити концепцію “Культурний вигул тварин в місті”, вжити заходів щодо вдосконалення системи контролю за виконанням правил утримання домашніх тварин, продовжити роботу зі стерилізації бездомних кішок і собак і повернення їх на місце вилову, під нагляд опікунів.

Схожа міська цільова Програма діяла в столиці з 2012 до 2016 року. За цей період було стерилізовано майже 40 тисяч безпритульних тварин, тисячі були виловлені, вакциновані, врятовані і прилаштовані новим власникам.

Також міські депутати звернулися до Верховної Ради з пропозицією створити зоополіцію – у відповідь на петицію киян, яка пропонувала створити окрему службу, яка захищатиме тварин.

Робота для Ради: міська влада просить розібратися з хостелами і поліетиленовими пакетами

Крім зоополіції, в грудні депутати Київради прийняли рішення попросити Верховну Раду скасувати безкоштовний проїзд для нардепів і ухвалити закон про заборону використання та продажу поліетиленових пакетів. Відповідна петиція була зареєстрована на сайті міськради, але місцева влада не має компетенції встановлювати заборону обігу товарів в Києві.

Також Раду просять впорядкувати організацію і діяльності хостелів: останнім часом їх масово створюють в квартирах житлових будинків. Це призводить до порушення прав інших мешканців. Крім того, хостели часто використовують комунальні послуги без лічильників, а власники міні-готелів нехтують правилами пожежної безпеки.

Офіційно в Києві існує всього шість хостелів. Сумніваюся, що” сірий “ринок мотивований сумлінно оплачувати комунальні послуги“, – зазначив автор ініціативи, депутат Київради Олександр Пабат.

Згідно зі зверненням, пропонується розробити чіткий порядок реєстрації, розміщення та функціонування хостелів, і таким чином виключити або жорстко регламентувати розміщення хостелів в житлових будинках. Також наголошується на необхідності ввести механізм контролю за діяльністю хостелів і розробити дієву систему штрафів за порушення зазначеного порядку.

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.