Понеділок, 25 вересня

В уїк-енд не сумуйте – до столиці скоріше мандруйте!

Хто сказав, що подорожувати дорого? Поки ви витрачаєте власні вихідні на тривіальні побутові питання, життя проходить повз. А ви хоча б раз бували в столиці? Якщо ні, то саме час вирушити до самого серця України й познайомитися з найбільш привабливими місцями міста. Ну а якщо ви  киянин, запросіть друзів на вихідні та погуляйте по місту, погляньте на нього крізь призму минулого, і побачите, як багато втрачаєте.

Я все знаю про Київ!

Ця фраза – найбільша омана. Навіть гуру-історики й краєзнавці не завжди можуть похвалитися тим, що досконало знають минуле Києва та пам’ятки, якими багата столиця. Якщо ви зараз читаєте це скептично, ми готові вас переконати. Ось, наприклад, чи знаєте ви це місце?

Мабуть, не кожен впізнає і Контрактову площу. А це ж цілком звичайний ярмарок, що проходив у столиці трохи більше 100 років тому! Мало хто знає, що між Волинню, Поділлям і Галичиною під час Третього поділу Польщі (1795 р.) була створена нова межа. Відомий тоді центр з’їздів і підписання контрактів, Дубно, увійшов до складу Російської імперії (хоча раніше населений пункт належав Польщі). Тоді імператор Павло І вирішив, що саме до Києва потрібно перенести проведення великих торгових зібрань. Вгадаєте, яке саме місце сподобалося йому найбільше? Правильно, епіцентр торгово-ремісничих подій – Поділ. Ця частина міста завжди була найбільш людною. І через три тижні після святкування Хрещення починався цей масштабний ярмарок.

  • Коли в Києві починали проводити контрактові ярмарки та як це відбувалося?
  • Чому будівлю Контрактового будинку побудували скраю площі, а не в центрі міста?
  • Які функції, крім біржових, виконував Контрактовий будинок у ХІХ столітті?
  • Як під час Київських контрактів видатний композитор Ференц Ліст допоміг невідомому колезі-музикантові?

Якщо прагнете знати про столицю якомога більше, відповіді на ці та інші питання про пам’ятки Києва знайдете в розділі https://oktv.ua/ua/turizm/dostoprimechatelnosti-kieva. Там ви побачите також іншу корисну інформацію.

Контрактовий ярмарок. 1910-і роки

Контрактовий ярмарок. 1910-і роки

Уже в 1798 році, у будівлі міського магістрату, підписалися перші контракти. Деякі обставини призвели до того, що за два роки виріс кам’яний будинок на вулиці Покровській. Там і робили великі справи: оформляли документи, домовлялися про купівлю-продаж землі, маєтків, кріпосних, хліба, лісу та багато іншого. А про метро тоді ж не було й мови!

Сучасний вигляд цього місця ні в якому разі не поступається тому, який був раніше. Тут можна присісти в затишному кафе, насолоджуватися ароматними  напоями й спостерігати за тим, як у місті тече життя. А для тих, хто відпочиває, час на Подолі завмирає. Взагалі це місце приховує  у собі багато секретів. Приємно посидіти з чашечкою кави, вивчати околиці й слухати захоплюючі аудіо екскурсії, пізнаючи щось нове.

Червона (Контрактова) площа до будівництва метро. Кінець 1960-х років

Червона (Контрактова) площа до будівництва метро. Кінець 1960-х років

Вам неодмінно варто зробити це, якщо хочете знати:

  • Чому офіційна назва синьої лінії київського метрополітену є географічною дурницею?
  • Яким чином станція «Контрактова площа» виявилась «могильником» першої трамвайної лінії в історії Російської імперії?
  • Як станція стала піонером декомунізації?

Ви зможете прочитати безліч літератури на цю тему, але простіше й у рази приємніше знаходитися в цьому місті та слухати аудіо екскурсію, що обов’язково розкриє вам всі секрети.

Загалом, Київ зберіг дуже багато цікавого, і якщо ви рішуче налаштовані на відпочинок, залишилось зробити зовсім мало. Знайти оптимальний варіант для проживання, купити квитки й вирушити в дорогу. А щоб не витрачати багато часу на пошуки житла, ось порада оренда квартир на добу в Києві від okTV стане найкращим рішенням. Адже переваги подобової оренди очевидні:

  • Можливість знайти житло максимально близько до потрібного місця.
  • Суттєва економія на харчуванні, адже можна купити продукти й приготувати їжу у своєму тимчасовому домі.
  • Оптимальне розташування. Можете їхати компанією та не витрачатися на окремі стандартні номери в готелі.

Крім того, ви напевно знайдете квартиру, що влаштує за бюджетом і, що не менш важливо, зможете переглянути справжні фото об’єкта нерухомості та ознайомитися з його детальним описом.

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.