Понеділок, 6 лютого

В Україні заборонили ряд популярних препаратів: повний список

Державна служба з лікарських засобів і контролю за наркотиками заборонила використовувати в Україні за останні два місяці ряд популярних препаратів.

Причиною заборони назвали летальні випадки після прийому ліків, а також невідповідність складу або контрабанду. Про це йдеться в сюжеті ТСН.

Таким чином, в список заборон потрапили п’ять препаратів:

Аспірин

В Україні ввели тимчасову заборону на серію препарату “Ацетилсаліцилова кислота” через те, що від його застосування померла людина. Це стосується виробництва ліків української фармацевтичної компанії “Лубнифарм”.

Амброксол

Також в список потрапила серія популярних таблеток від кашлю “Амброксол”, які виробляє фармацевтична компанія “Лекхім-Харків”. Препарат серії 020315. Таблетки 0,03 №20 незареєстровані в Україні і виготовлені для ринку Республіки Узбекистан.

Серія вакцин для профілактики дифтерії, правця та поліомієліту

Державна служба України з лікарських засобів та контролю за наркотиками заборонила тимчасово ці препарати через летальний випадок на Тернопільщині.

Згідно з документом, при використанні в Тернопільській області вакцини для профілактики поліомієліту серії Р3А501V (суспензія для ін’єкцій по 5 мл (10 доз) у флаконах № 10, виробництва Санофі Пастер, Франція) помер чоловік.

У зв’язку з цим заборонили реалізацію та застосування імунологічного лікарського препарату “Імовакс Поліо вакцина для профілактики поліомієліту інактивована”.

Відзначається, що через кілька годин після щеплення від дифтерії померла 6-місячна дівчинка. На даний момент встановлюють, чи є препарат причиною. Заборонена також вакцина для профілактики дифтерії, правця та кашлюку серії 282Р6016А з цільноклітинним компонентом кашлюку, що виробляється в Індії.

Ентеросгель

Препарат проти інтоксикації “Ентеросгель” частково заборонили в Україні на продаж. Згідно з розпорядженням Держслужби лікарських засобів і контролю за наркотиками, тимчасову заборону на препарат (серія 2531217, паста для перорального застосування, 70 г / 100 г по 405 г в контейнері, по 1 контейнеру в коробці картонній, виробництва української компанії “ЕОФ” КРЕОМА-ФАРМ “) введено через невідповідність вимогам реєстраційного посвідчення за завищеним показником” рН “.

Відзначається, що від Держлікслужби Одеської області надійшло повідомлення про те, що “Ентеросгель” фармацевтичної компанії “ЕОФ” КРЕОМА-ФАРМ “, який застосовують під час отруєнь, реалізовувався з порушенням методів контролю якості.

Держслужба зобов’язала всі суб’єкти держвласності, які здійснюють реалізацію “Ентеросгель” перевірити наявність забороненої форми і зняти з обороту для подальшого переміщення під карантин.

Вакцина проти туберкульозу

Болгарську вакцину БЦЖ заборонили після смерті немовляти на Сумщині. Таке рішення прийняли по відношенню до препарату серії 297.

Держлікслужба має Розпорядження відкликати №1799-1.1.1 / 4.0 / 17-18 від 28.02.2018 року. Вакцина БЦЖ серії №297 була поставлена ​​в Україну у вересні 2017 року (термін придатності – кінець лютого 2020 року) і станом на початок лютого 2018 року було використано 59 131 доз, зокрема в Сумській області – 6 874 дози.

 

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.