Вівторок, 28 березня

В Україні впали ціни на старі квартири

Квадратний метр в “однушці” на вторинному ринку Києва вже опустився нижче тисячі доларів.

Нацбанк ще кілька місяців тому назвав ціни на житло в Україні “критично низькими”, однак вартість вторинного житла продовжила падати. Так, за даними експертів Adress.ua і дослідницької групи Colliers International, в березні 2018 року медіанна ціна квартир на вторинному ринку Києва становила 1022 дол. за кв. м. Це на 2,4% нижче лютневого значення.

Ціни на однокімнатні квартири при цьому знизилися на 1,9% – до 974 дол. за кв. м. Двокімнатні і трикімнатні квартири подешевшали на 2,8% і 2,2% відповідно. Медіанна ціна 4-х і більше кімнатних квартир впала на 0,5%, до 1399 дол. за кв. м.

При цьому найбільше в продажу двокімнатних квартир. На другому місці за кількістю пропозицію – “однушки”. 

Ринок вторинної нерухомості Києва в березні 2018 року продовжував демонструвати високу динаміку цінової корекції. Незважаючи на стабілізацію і навіть зміцнення курсу національної валюти в першому кварталі року, інші чинники, що впливають на ринок і його цінові показники, залишалися недостатніми для зміни довгострокового тренда“, – пояснили фахівці.

Експерти підкреслюють, що відтік економічно активного населення за кордон, а також рекордна пропозиція кількості квартир на первинному ринку сприяють триваючому зниження цін на “вторинці”.

 

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.