Субота, 23 вересня

В Україні оновили програму субсидій: що зміниться

В Кабміні розповіли про зміни в наданні субсидії. 

Кабінет міністрів на позачерговому засіданні прийняв рішення про внесення ряду змін в програму надання субсидій, зробивши крок на шляху до їх монетизації. Уже в наступному опалювальному сезоні очікується, що субсидії будуть видаватися живими грошима. Про це повідомили в прес-службі Кабміну.

“Передбачається, що вже в наступному опалювальному сезоні субсидії будуть видаватися живими грошима, а це значить, що їх одержувачі можуть залишати собі зекономлені в результаті економного споживання кошти. Таким чином монетизація стане додатковим стимулом для енергоефективності”, – йдеться в повідомленні.

В уряді при цьому зазначили, що перехід до монетизації можливий тільки в тому випадку, якщо система субсидій буде соціально справедливою – державну допомогу отримуватимуть ті, хто дійсно її потребує.

“Верифікація субсидіантів, яку започаткувало Міністерство фінансів, виявила ряд системних проблем з призначенням субсидій. З огляду на це, уряд схвалив на позачерговому засіданні рішення про внесення ряду змін в програму. Вони скоротять випадки зловживань. Ті, хто дійсно потребувати допомоги,  її будуть отримувати і надалі. Однак, люди, які просто приховують своє майно, не зможуть користуватися програмою і паразитувати за рахунок платників податків “, – заявили в уряді.

Також в Кабміні перерахували, про які новації треба знати і на що звертати увагу:

  • Предмети розкоші і доходи від оренди. Відтепер, якщо у власності сім’ї є автомобіль, якому менше п’яти років, крім мопеда і авто, наданого органом соціального захисту населення, субсидію не призначатимуть. Крім того, доходи від оренди майна, зокрема, від здачі в оренду квартири, тепер необхідно буде також вказувати в деклараціях про доходи – в новій графі “інші доходи”.
  • Великі будинки і квартири. З 1 травня 2018 року діє нове правило: субсидія скасовується, якщо площа квартири перевищує 120 кв. метрів, а будинку – 200 кв. м, крім дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей. Власники такої житлової площі будуть оплачувати послуги в повному обсязі.
  • Тіньова зайнятість. Багато українців працюють за кордоном, але при цьому звертаються за призначенням субсидій, декларуючи нульові доходи. Тепер тим, хто дійсно безробітний, необхідно буде стати на облік в центр зайнятості. А тим людям працездатного віку, хто претендує на субсидію, але не реєструється як безробітний, тому що насправді працює без оформлення в Україні або за кордоном, органи соцзахисту автоматом зараховуватимуть дохід – три прожиткові мінімуми – 5286 гривень.
    З метою стимулювання енергозбереження також з 1 травня 2018 року соціальна норма на газове опалення буде наближена до реальних обсягів споживання та складе 4,5 куб. м на 1 кв. м площі, електроопалення – 30 кВт / год на 1 кв. м площі. При призначенні субсидії на понаднормову площу житла норма може бути збільшена не більше як на 30%.
    Крім того, переселенці відтепер зможуть оформити субсидію без договору оренди житла – на підставі заяви та декларації, із зазначенням складу домогосподарства. Заява стане приводом для обстеження матеріально-побутових умов, а сам акт про обстеження – підставою для призначення субсидії.
Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.