В «Укравтодорі» повідомили, скільки коштуватиме проїзд платними дорогами в Україні

264

Першою платною дорогою в Україні повинна стати траса Львів – Краковець.

Вартість проїзду платними дорогами в Україні не буде перевищувати 7 євроцентів (приблизно 2,2 грн) за кілометр. Про це в інтерв’ю LIGA.net повідомив глава «Укравтодору» Славомір Новак.

«В Європі проїзд коштує мінімум 7 євроцентів за кілометр. В Україні точно буде не дорожче », – сказав Новак.

Першою концесійною дорогою в Україні повинна стати траса Львів – Краковець, яка зв’яже нашу країну з Євросоюзом. Її протяжність складе 84,4 км.

«До кінця року ми завершимо перевірку всіх ділянок дороги і будемо мати всю необхідну документацію. Ми повинні бути впевнені, що пропонуємо інвестору. На початку 2019 року підготуємо звернення до Кабміну про оголошення конкурсу на концесію », – зазначив Новак.

Орієнтовний термін будівництва дороги складе чотири-п’ять років. Термін концесії повинен скласти до 49 років. Концесіонер буде відповідати за будівництво, утримання і ремонт чотирьохсмугової дороги. Орієнтовна швидкість руху по ній становитиме 120 км / год.

За словами Новака, зараз в Україні немає великої кількості претендентів на концесію, однак інвестувати в будівництво дороги можуть європейці.

«Є кілька серйозних європейських компаній готових інвестувати. Думаю, в українських компаній не буде таких ресурсів. Хоча, в Україні є кілька багатих людей. Якщо вони будуть зацікавлені, чому немає. Але я думаю, що все ж більше зацікавленості буде у європейських банків і інвесторів », – сказав Новак.