В Охматдиті виявлено розкрадання ліків на 8 мільйонів гривень

297
В Охматдиті виявлено розкрадання ліків на 8 мільйонів гривень

Про фінансові махінації з лікарськими препаратами в Національній дитячій спеціалізованій лікарні «Охматдит» нещодавно заявили правоохоронні органи.

Керівник місцевої прокуратури №1 0 Роман Гавриш розповів ЗМІ деталі кримінального розслідування, відкритого щодо завідувача аптечного складу лікарні та шести старших медсестер різних відділень:

«Нестача була виявлена у шести відділеннях, найбільше у відділенні інтенсивної хіміотерапії. Обсяг ліків, які передавались старшим медсестрам цих відділень, та їх використання не були підтверджені в історіях хвороб дітей. Не вівся взагалі облік ні використання цих ліків, ні їх отримання. І, відповідно, ці ліки привласнювались, медсестри розпоряджалися ними на власний розсуд».+

Фінансова схема, що діяла упродовж 2012—2015 років, завдала збитків на 8 мільйонів гривень. Ішлося про ліки, котрі лікарня самостійно закуповувала для потреб онкохворих дітей. Недоброчесні працівники перепродували їх батькам хворих, а мали б видавати безкоштовно. І це при тому, що необхідних препаратів дуже часто бракує. 

Директор Охматдиту Ірина САДОВ’ЯК у коментарях ЗМІ запевнила, що з 2015 року в закладі діє інша форма обігу ліків, коли подібні схеми не пройдуть.

На жаль, це не єдині зловживання у лікуванні онкохворих. Центр протидії корупції нещодавно опублікував дані, як у Національному інституті раку закупили послуги та комп’ютери в обхід «Прозорро» у пов’язаних між собою компаній на понад десять мільйонів гривень. «Те, що відбувається в Охматдиті, — це виключно кримінальна відповідальність, як тільки посадять хоча б одну медсестру чи хоча б одного лікаря, іншим не закортить, — додала член правління Центру протидії корупції Олександра УСТІНОВА.

— Якщо говорити про Національний інститут раку, коли вони спеціально роблять закупівлі, щоб купити у своїх і за скільки хочуть, то тут треба врегулювати законодавство у питанні допорогових закупівель. Бо єдине, що ми можемо зробити, це поскаржитися в Державну аудиторську службу, це там, де нещодавно НАБУ арештувало керівницю із золотим  злитком, і попросити, щоб вони перевірили, чи можна було закупівлі робити без системи «Прозорро». Але треба чекати півроку чи рік на висновки. Щодо закупівлі ліків, у нас