Українцям доведеться заплатити за «безвіз»

493

Мешканцям України доведеться заповнювати платну онлайн-анкету перед в’їздом до країн Шенгенської зони через зміну правил перетину кордону.

Мешканцям України доведеться заповнювати онлайн-анкету перед в’їздом до країн Шенгенської зони.

Про це повідомляється на сайті Європарламенту. 

Така необхідність з’явиться найближчим часом через те, що Європейський парламент ухвалив нові правила в’їзду до Шенгену. Ці правила ухвалили для посилення рівня безпеки на кордоні Євросоюзу і вони розповсюджуються на громадян декількох країн, які мають «безвіз» проте їх країни не є членами ЄС.

Правила передбачають додаткові перевірки та введення онлайн-анкети, яку туристи мають заповнити заздалегідь. Також повідомляється, що на  кордоні можуть запитувати про судимості та перебування у зонах воєнних конфліктів.

Зміни були ухвалені відповідно до нової Європейської системи інформації та онлайн-авторизації подорожей (ETIAS). Тепер, громадяни України та інших держав з безвізового списку, мають заповнити онлайн-анкету та сплатити візовий збір 7 євро. 

Ця анкета діятиме протягом трьох років і буде безкоштовною для неповнолітніх та осіб, яким понад 70 років. Правила наберуть чинності у 2021 році.