Середа, 1 лютого

Ухилянтів шукає поліція: призов в Києві під загрозою зриву

На призовні дільниці з’явилися менше 10% призовників.

Осінній призов на строкову службу в Києві опинився під загрозою зриву через вкрай низьку явку призовників. Про це повідомляє «Ліга» з посиланням на військового комісара Київського військового комісаріату полковника Сергія Клявліна.

За минулий місяць з початку призову до військкоматів добровільно з’явилося менше 10% оповіщених призовників.

«Цифра, яку я тоді (місяць тому, на початку призову, – ред.) Озвучував, була 8%, вона не змінилася, вона така ж сама. Громадяни Києва на призовних дільницях як не були, так і не є. Ми їх, скажімо так, розшукуємо за допомогою органів Національної поліції і вже тоді доставляємо на призовні дільниці, де визначається їх придатність до строкової військової служби », – сказав Клявлін і додав, що явка громадян на призовні дільниці вкрай низька.

«Це ставить під загрозу планове завдання щодо призову на строкову військову службу в Києві», – зазначив він.

Станом на сьогодні на призовні дільниці не з’явилися 23 424 особи, додав Клявлін.

При цьому є випадки, коли керівники деяких підприємств, співробітники яких отримали повістку, звільняють їх заднім числом, щоб не тримати за ним місце роботи і не виплачувати зарплату. По таких підприємствах проводиться перевірка.

Також деякі вузи не передають дані про студентів, у яких завершилася відстрочка призову в зв’язку з навчанням.

«За допомогою поліції, перевіряючи гуртожитки, де проживали ці призовники, ми виявляємо такі факти, коли людина, не маючи права на відстрочку, прикриваючись тим, що проживає в гуртожитку, нібито виставляє себе студентом і не є в комісаріаті», – розповів Клявлін.

При цьому 346 киян виявили бажання служити в ЗСУ за контрактом, в тому числі 76 жінок. 163 з них мають статус учасника бойових дій.

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.
ТЕГИ: