Четвер, 28 вересня

У центрі Києва будівельники виявили стародавню споруду

У центрі Києва будівельники випадково виявили стародавню споруду, яка може датуватися ХІІ-ХVI століттям.

Під час проведення земляних робіт по заміні дерев’яних сходів на бетонні на Старокиївській горі робітники випадково виявили культурний шар, який за знайденими матеріалами можна віднести до ХІІ-ХVI століття.

Про це в Facebook розповів активіст Олександр Місюра.

Повідомляється, що робітники випадково відкрили культурний шар, який раніше не був вивчений археологами – край дерев’яної споруди і залишки горна майстерні. Про це свідчать виявлені фрагменти глиняної печі і темні шари на стіні. Аналогічні печі були відкриті при розкопках на сусідніх ділянках.

Археологічну знахідку зробив водій екскаватора, який рив котлован прямо перед Історичним музеєм у кінці Десятинного провулку. Також будівельниками був виявлений рів, який відповідає рову, зображеному на кресленні 1909 року видатного українського вченого-археолога Вікентія Хвойки.

Раніше ця ділянка була «законсервованою» зеленими насадженнями, які перешкоджали археологічним дослідженням. З цієї причини вона залишалася практично не дослідженою. Тепер будь-які розкопки в цьому секторі можуть виявитися важливими для вивчення історії виникнення Києва.

На даний момент будівельні роботи були припинені, а про знахідку сповістили вчених-археологів з Інституту археології та Національного музею історії України. Активісти звернулися до КМДА з проханням зберегти археологічну знахідку. Також вони вимагають найближчим часом закінчити роботи по реставрації сходів і дати археологам можливість приступити до розкопок.

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.