Вівторок, 28 березня

У столиці понад 20 людей опинилися в лікарні через укуси кліщів

У київських лікарнях на стаціонарному лікуванні знаходиться 21 людина з хворобою Лайма.

У столиці зареєстровано 21 випадок захворювання на хворобу Лайма через укуси кліщів. Про це повідомляє УНН з посиланням на радника директора Департаменту охорони здоров’я КМДА Наталю Вишневську.

Станом на ранок четверга, 19 липня, в київських лікарнях на стаціонарному лікуванні знаходиться 21 людина з хворобою Лайма, також відомою як бореліоз. Підхопити цю недугу повітряно-крапельним шляхом неможливо, для зараження потрібен контакт зі слиною кліща.

«Коли слина кліща потрапляє в шкіру, потрапляє і збудник бореліозу – це боррелии. Від моменту укусу до моменту виникнення захворювання має пройти деякий час. Це може бути від семи до 14-ти, до 21-го дня, навіть може бути місяць », – розповіла лікар завідувач інфекційним відділенням № 2 Олександрівської клінічної лікарні Києва Людмила Мінова.

Якщо кліщ живий, його слід в герметичній посуді віднести до одного з установ, які займаються перевіркою, інфікованих чи кліщі. А після укусу звернутися в травмпункт або до сімейного лікаря.

При зараженні хвороб Лайма навколо укусу з’являється червона пляма. Воно може бути розміром з монету. Захворювання лікується антибіотиками широкого спектра дій, які є в столичних аптеках. Курс лікування триває від 14 до 28 днів – в залежності від стадії захворювання. При цьому лікар додала, що не всі випадки підлягають обов’язковій госпіталізації.

«Якщо вчасно не лікувати, то гостра форма хвороби може перейти в хронічне захворювання. Тоді пошкоджується нервова, серцево-судинна системи, можуть виникати неврити, кардит, запалення серцевого м’яза і провідної системи серця, можуть навіть бути ушкодження центральної нервової системи у вигляді енцефаліту », – попередила Людмила Мінова.

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.
ТЕГИ: