Субота, 28 січня

У столичні дитсадки прийматимуть в першу чергу дітей з київською пропискою

При зарахуванні в дитсадки з електронної черги пріоритет віддаватимуть дітям зі столичною реєстрацією.

У столичні дитячі садки в першу чергу будуть приймати тих дітей, які мають реєстрацію в Києві, а потім всіх інших. Про це повідомляє прес-служба КМДА з посиланням на заступника голови КМДА Валентина Мондрієвського.

За словами чиновника юридична і фактична кількість жителів столиці істотно відрізняється. Так, якщо за офіційними даними Держкомстату в Києві на кінець 2018 року проживало 2,9 млн осіб, то дослідження показують, що в столиці налічується вже близько 4 млн жителів. Зарахування до дитячих садків в 2019 році вимагатиме 6,5 тисячі дітей від 3 до 5 років, при цьому, всього близько 2 тисяч з них мають підтверджений статус «киянин».

Так як прямим обов’язком міської влади є захист прав та інтересів територіальної громади, то і при зарахуванні в дитсадки з електронної черги буде віддаватися пріоритет тим дітям, які мають столичну реєстрацію. Тим же сім’ям, які проживають в Києві неофіційно, Мондрієвський порадив звертатися до приватних дитсадків і платити гроші або отримати реєстрацію.

«Кошти на будівництво соціальної інфраструктури можуть виділятися з бюджету, спираючись виключно на юридичні дані, а ось в садки потрапити хочуть і ті, кого де-юре в Києві немає. Вирішити питання насправді просто. Або ж іти в приватний садок і платити гроші там, або ж – отримати реєстрацію. Сьогоднішня система реєстрації та чинне законодавство дозволяють будь-якій людині, яка живе в Києві, отримати місцеву реєстрацію, маючи тільки договір оренди приміщення або інший документ, що засвідчує місце проживання », – розповів Мондрієвський.

Також він додав, що люди з тимчасовою реєстрацією зможуть отримувати всі послуги від місцевих органів влади, в тому числі дошкільна і шкільна освіта.

Відзначається, що відповідне рішення було підтримано киянами, так як фінансування комунальних дитсадків відбувається за рахунок місцевого бюджету.

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.