п`ятниця, 27 січня

У Раду подали законопроект про заборону поліетиленових пакетів

Замість поліетиленових пакетів можна буде використовувати біопакети.

У Верховній Раді зареєстрували законопроект № 9507, який передбачає повну заборону в Україні деяких видів пластикових пакетів.

Проект закону спрямований на зменшення обсягу відходів з поліетилену шляхом скорочення використання деяких видів продукції з нього. Для цього пропонується заборонити продаж в місцях роздрібної торгівлі легких (з товщиною стінки від 15 до 50 мкм) і деяких надлегких (з товщиною стінки до 15 мкм) поліетиленових пакетів, а також пакети з оксо добавками.

Замість них можна буде використовувати біо пакети. Також заборона не поширюється на надлегкі пластикові пакети розміром до 225 × 345 × 450 мм, які призначені для упаковки і перевезення свіжої риби, м’яса, сипучих продуктів та льоду.

Також, згідно з документом, виробники зобов’язані будуть маркувати пластикові пакети, вказуючи на них товщину стінки і відсоток вмісту матеріалу біологічного походження. Імпортні пластикові пакети підлягають обов’язковому маркуванню штрих-кодом.

Якщо Рада прийме законопроект, то він буде вступати в силу поетапно: з 1 січня 2021 року заборонять реалізацію легких пластикових пакетів на безоплатній основі (зараз їх можна взяти безкоштовно практично в будь-якому магазині), а з 1 січня 2022 – взагалі заборонять їх використання, а також введуть обов’язкове маркування всіх пакетів.

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.