У Києві зареєстрували випадок коронавірусу: чому не варто панікувати

177

У Києві підтвердили один випадок коронавірусу. Саме такі результати показало дослідження державної установи “Київський міський лабораторний центр МОЗ України”.

Про це написала пресслужба установи на своїй сторінці у Facebook. У коментарях представники лабораторного центру зазначили, що це не китайський коронавірус 2019-nCoV, який поступово охоплює різні країни світу та призводить до загибелі людей, пише Обозреватель.

“За епідсезон 2019-2020 рр. закладами охорони здоров’я, які здійснюють епідеміологічний нагляд за хворими на грипоподібні захворювання (ГПЗ) та тяжкі ГРІ (ТГРІ), доставлено до вірусологічної лабораторії ДУ “КМЛЦ МОЗ України” 73 зразки для дослідження на грип”, – йдеться у повідомленні.

“За результатами досліджень 67 зразків, проведених методом ПЛР, отримано 12 позитивних результатів: грип А (H1N1) – 3, грип А нетипований – 1, грип В – 3, аденовірус – 2, бокавірус – 1, короновірус – 1 та риновірус – 1″, – додали в установі.

Також в пресслужбі МОЗ OBOZREVATEL заявили, що у трьох пацієнтів, у яких були підозри на коронавірус 2019 nCoV, страшний діагноз не підтвердився.

“Зараз у нас немає пацієнтів з підозрою на 2019 nCoV. З тих трьох пацієнтів, у яких були підозри, сьогодні з’явилася інформацію щодо останнього – діагноз не підтвердився. Зараз в Україні немає пацієнтів з підозрою на коронавірус 2019 nCoV”, – пояснили в МОЗ.

Примітно, що користувачі мережі обурено відреагували на допис пресслужби “Київського міського лабораторного центру МОЗ України” через те, що спершу представники установи не одразу вказали, що це не китайський коронавірус.

Довідка. Коронавірус 2019-nCoV – новий штам вірусу пневмонії, вперше виявлений в Китаї. На початку 2020 року було підтверджено факт передачі цього вірусу від людини до людини, що відразу ж на порядок збільшило його небезпеку.