У Києві запускають загальноміський прокат велосипедів (фото)

292

Велопрокат Nextbike вже працює у 25 країнах.

У серпні в Києві запустять перший загальноміський громадський прокат велосипедів Nextbike. Про це повідомляють у компанії.

Тестовий запуск системи відбудеться 14-15 серпня, проте охочі вже зараз можуть зареєструватися на сайті Nextbike.

Особливість велопрокату Nextbike полягає в тому, що він буде безстанційним. Тобто для паркування велосипедів не використовуватимуть паркувальні стовпчики та спеціальні термінали. Замість них будуть працювати віртуальні станції, позначені спеціальною розміткою.

Орендувати велосипед можна буде за допомогою мобільного додатка, просканувавши QR-код або вказавши номер двоколісного. Це автоматично розблокує спеціальний замок на задньому колесі. А для повернення велосипеду достатньо буде припаркуватися на офіційній станції та закрити замок.

Оренда велосипеду коштуватиме 30 грн за 30 хвилин. Також можна буде придбати місячний абонемент за 199 грн або сезонний за 599 грн (до кінця листопада). В цьому разі разова оренда буде суттєво дешевшою.

Розмітку для віртуальних станцій вже почали наносити на локаціях, де розташуються перші пункти прокату. Також з Німеччини до України доправили перші велосипеди.