Середа, 22 березня

У Києві заборонили білити дерева і бордюри (відео)

У столиці заборонили білити дерева і бордюри. Раніше вважалося, що побілка захищає рослини і створює затишок в місті. 

У паркових зонах Києва тепер немає слідів побілки на деревах. Жителі міста виявилися не в курсі нових правил і тому просто вважають, що міська влада економлять. Але в «Київзеленбуд» запевняють – справа не в нестачі коштів. Заборона білити дерева діє вже кілька років.

«Маю на увазі липи, клени, тополі та інші дерева, які ростуть уздовж доріг. Це недоцільно для такого виду дерев. Побілка дерев застосовується переважно для фруктових насаджень », – пояснив начальник управління« Київзеленбуд »Дмитро Бровко.

В інших регіонах України теж діє мораторій на вапно. Так, в Сумах їй вже давно не обробляють дерева і бордюри.

«У 2010 році ще білили їх … Близько п’яти років вже не белятся. Якась побілка ще залишилася, але, думаю, її змиє. Заново білити ніхто не буде », – розповідає мешканка Сум Анна.

В Івано-Франківську побілка дерев може обернутися покаранням. Адміністративний штраф за порушення складає від 850 до 1700 гривень.

Але жителі до новацій не дослухаються – білять дерева і у дворах, і на вулицях. Садівники погоджуються: робити це треба, але не зараз, а восени. Тоді рослина буде краще замовити і не постраждає від опіків під час першого весняного сонця.

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.