Понеділок, 6 лютого

У Києві відбувся весільний бум (інфографіка)

Жителі столиці охоче йшли під вінець, але дітей народилося менше

У Києві підбили демографічні підсумки 2017 року: в місті стало більше сімей і виросла кількість жителів, хоча малюків народилося на тисячу менше, ніж в 2016-му, пише Сегодня.

В ГУ статистики Києва підрахували, що населення столиці зросло до 2 933 537 осіб (дані на 1 грудня 2017 року). За рік додалося 7777 осіб. “Зростання відбулося за рахунок природного приросту (4295 осіб) і міграційного (3482)”, – пояснюють в управлінні. У трійку найбільш густонаселених районів потрапили Солом’янський – 370,5 тис. жителів, Деснянський – 369,3 тис. та Дніпровський район – 356,1 тис. осіб.

У Києві відбувся весільний бум (інфографіка)

Люди відкладали шлюби

За даними головного управління юстиції в Києві, в 2017 році кияни масово одружувалися: шлюбів було аж на 3000 тис. більше, ніж в 2016 році (див. інфографіку). Причому багато пар не хотіли чекати довго”.

“Три тисячі шлюбів зареєстрували за допомогою проекту “Шлюб за добу”, – розповів глава управління юстиції Станіслав Куценко.

Найчастіше створювали сім’ї в Шевченківському районі, найменше – в Оболонському і Подільському.

Заввідділом досліджень демографічних процесів Інституту демографії НАНУ Ірина Курило пояснює: 2016 рік був високосним, а традиційно на наступний рік спостерігається сплеск кількості шлюбів.

“Багато людей забобонні і вважають за краще одружуватися у “вдалі” роки. Тому в 2017-му реалізували свої плани одружитися ще й ті, хто відмовився від них в 2016-му”, – говорить експерт.

При цьому кількість розлучень серед київських сімей в порівнянні з попереднім періодом особливо не змінилася. Найміцніші сім’ї, за даними управління статистики, в Солом’янському районі. “Найвищий рівень розлучень спостерігався в Дарницькому та Шевченківському районах”, – повідомляють тут.

Киянки стали рідше народжувати

Народжували киянки в 2017 році менше. За словами Ірини Курило, серед причин скорочення абсолютної кількості народжень – вплив демографічної хвилі.

“Материнські контингенти сьогодні поповнює нечисленне покоління жінок, народжених на початку 90-х років. Тоді під впливом кризи народжуваність була низькою, тобто народилося набагато менше потенційних матерів”, – пояснює вона.

Смертність в Києві в порівнянні з 2016 роком дещо зросла. “Структура причин смерті не змінилася: 63,5% від загальної кількості – хвороби системи кровообігу, 17,3% – новоутворення, 5% – зовнішні причини”, – говорять в ГУ статистики.

Нагадаємо, населення України визнано одним з найстаріших у світі. Україна увійшла в ТОП-30 країн за цим показником, повідомляє Управління у справах людей похилого віку.

На початку листопада 2017 померла найстаріша жінка України. 117-річна бабуся могла потрапити в Книгу рекордів Гіннеса. Вона пережила, 2 світові війни, тричі побула заміжня, у неї більше 100 років трудового стажу.

Також в квітні відійшла в інший світ найстаріша жінка планети. 117-річна італійка Емма Моран своє довголіття пояснювала хорошою генетикою і дієтою з трьох яєць в день, два з яких повинні бути сирими.

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.