У Києві відбулася акція протесту проти образливого гумору “Кварталу 95” (фоторепортаж)

998

У Києві під будівлею телеканалу “1+1” влаштували акцію протесту проти гумору “Кварталу 95”.

Styler побував на місці події. Скандал розгорівся через сценку під час новорічного шоу.

Під час випуску “Вечірнього кварталу” гумористи образили ЛГБТ-спільноту. “Перед новорічною виставою Буратіно зізнався в тому, що він Буратіно”, – сказав шоумен Володимир Зеленський.

“Це моя позиція”, – сказав “Буратіно”. Коли персонажу дали читати абетку, він запитав, чому вона дивна. Адже там всього чотири літери: “Л”, “Г”, “Б”, “Т”.

“Ви мене вибачте, але стругати такого сина я не буду. До мене прийшла ганьба на старість, від нього ж не народиться новий чоловічок”, – заявив “Папа Карло”.

Варто відзначити, що активістів прийшло всього з десяток.

Фото: Протест (РБК-Україна)
Фото: Протест (РБК-Україна)

Напередодні акції у соцмережі Facebook закликали охочих приєднатися до протесту:

“Чекаємо вашої підтримки у мітингу проти гомофобії, трансфобії, расизму, сексизму і будь-якої ксенофобії на телебаченні. За введення політики недискримінації та заборону мови ворожнечі в медійному просторі на законодавчому рівні.

Поштовхом до акції став новорічний випуск “Студії Квартал 95” під назвою “Хто Стругав Буратіно-камінг-аут у ТЮЗі”, повний гомофобно-трансфобної риторики, яка принижує честь і гідність значної частини громадян України. Ми впевнені в тому, що даний контент є неприпустимим в європейській державі XXI століття і є таким, що розпалює ворожнечу і закликає до ненависті за ознаками будь-якої інакшості”, – зазначили організатори акції.

Фото: Мітинг (РБК-Україна)

“Ми будемо вимагати: – Публічного вибачення головного акторського складу “Студія Квартал 95” на чолі з Володимиром Зеленським; – Публічних пояснень керівництва телеканалу “1+1”, яке пропустило даний контент у новорічний ефір; – Публічного зобов’язання телеканалу “1+1” не допустити гомофобного, трансфобного, мізогінного, расистського, сексистського і будь-якого ксенофобного контенту, який знецінює гідність та честь громадян України і розпалює ворожнечу.

У мітингу можуть взяти участь всі бажаючі. Ми закликаємо приєднатися правозахисні і громадські організації, ЗМІ, цінностями яких є рівність і права людини”, – зазначили в мережі учасники протесту.

Фото: Мітинг (РБК-Україна)

“Ми закликаємо уникнути агресивної риторики і ворожого настрою, зате просимо підготувати зважені аргументи за/проти. Ми закликаємо всі медійні інститути задекларувати цінності недискримінації та поваги до людської гідності. Ми готові надати підтримку журналістському співтовариству у виробленні сучасних медіа-стандартів в сфері прав людини”, – написали на сторінці події.

Активістка Софія Лапіна також опублікувала на своїй сторінці знімок з учасниками акції.

“1+1″ не вийшов на діалог. Підманули-підвели”, – написала вона.

ца

Телеканал “1+1” у свою чергу приніс вибачення за неоднозначну гумористичну сцену в ефірі.

Відповідна заява опублікована на офіційній сторінці телеканалу у соцмережі Facebook.

“Шановні наші глядачі і читачі! У зв’язку з дискусією, що розгорнулася в соціальних мережах відносно однієї з мініатюр новорічного випуску “Вечірнього кварталу” від студії “Квартал 95”, телекомпанія “1+1″ хотіла б дещо роз’яснити. У мініатюрі про Буратіно дійсно мали місце, на наш погляд, епізоди, які могли викликати звинувачення у неповазі до сексуальних меншин. Приносимо вибачення за цю сцену і запевняємо, що у нас не було жодного наміру образити кого-небудь”, – написали на сторінці каналу.

“Телеканал “1+1” вилучив цю мініатюру зі своєї бібліотеки. “1+1 медіа” переконана, що ми повинні жити у відкритому і толерантному суспільстві. Саме тому, ми не хочемо уникати теми сексуальних меншин, яка є частиною сучасного життя, і висвітлюємо її, зокрема у випусках новин. У той же час, очевидно, що зараз у ЗМІ відсутні стандарти роботи з такою темою, особливо, коли йдеться про гумор. Ми готові надати наші інформаційні майданчики для такої дискусії та запросити інші медіа-групи, ми переконані, що ця тема важлива для українського медійного простору в цілому.

Також ми, як і студія “Квартал 95″, надалі будемо більш ретельно враховувати вибір, характер і підходи у висвітленні тем, що стосуються поваги та інтересів сексуальних меншин. Впевнені, ситуація може і повинна стати поштовхом до конструктивного і відкритого діалогу”, – відзначили в прес-службі.

Телеканал "1+1" у свою чергу приніс