У Києві урочисто відкрили новий пішохідно-велосипедний “міст Кличка”: фото та відео

533
У Києві урочисто відкрили новий пішохідно-велосипедний "міст Кличка": фото та відео

У Києві відбулося урочисте відкриття пішохідно-велосипедного мосту і першими по ньому поїхали діти на велосипедах. З’єднує міст два пагорби фактично у центрі столиці – Володимирську гірку та Хрещатий парк. Оскільки міст є ініціативою київського міського голови Віталія Кличка, жителі столиці охрестили його “мостом Кличка”.

Протяжність мосту становить 210 метрів, а висота – 22 метри. Його ширина відрізняється у різних місцях – від 6 до 14 метрів. На будівництво мосту витратили понад 400 мільйонів гривень, пише 24 канал.

На відкритті мосту були присутні міський голова Києва Віталій Кличко з братом Володимиром, а також сотні жителів столиці та гостей міста.

Скло мосту втримує навантаження понад 1000 кілограмів на 1 квадратний метр. Ось він витримує мою вагу, яка становить понад 110 кілограмів, – сказав мер Києва та разом із братом продемонстрував міцність мосту, пострибавши на ньому.

За словами мера Києва, міст має стати принадою для мешканців столиці та особливо для туристів, щоб вони могли гуляти Києвом та милуватися Дніпром, адже з цього мосту відкриватиметься гарний краєвид на річку. Цей міст також є Wi-Fi-зоною.

 

Зауважимо, що київським активістам не дуже подобалася ідея побудувати міст, адже навколо – історикоохоронна територія, а поряд – Софія Київська. Крім того, Мінкульт з посиланням на рекомендації ЮНЕСКО, під чиєю охороною власне й перебуває Софія Київська, звертався до КМДА, щоб там припинили будівництво.

У Міськдержадміністрації Києва відповіли, що Софія розташовується за 800 метрів і що, мовляв, їй нічого не може зашкодити.