п`ятниця, 24 березня

У Києві цілий квартал хочуть перетворити в пам’ятник архітектури

Там з’явиться комплексна пам’ятка містобудування «Пушкінський квартал».

Цілий квартал в історичному центрі Києва хочуть включити до державного реєстру нерухомих пам’яток України. Про це повідомляє прес-служба Київради, пише Наш Киев.

Йдеться про територію вулиць Пушкінської, Великої Васильківської та бульвару Шевченка, на якій зосереджена унікальна колекція пам’яток історії та архітектури XIX – початку XX століття. Серед них «Садиба Міхельсона» на вулиці Пушкінській і житловий будинок Спілки художників України на вулиці Великій Васильківській.

Звернення місцевих жителів з приводу створення там комплексної пам’ятки містобудування «Пушкінський квартал» вже затвердила комісія Київради з питань бюджету та соціально-економічного розвитку.

«Міська влада має намір виділити кошти на розробку науково-облікової документації, щоб включити” Пушкінський квартал “до державного реєстру нерухомих пам’яток України. Ми доручили Департаменту культури КМДА подати бюджетний запит на розробку документації. Попередньо ми оцінюємо, що столиці це обійдеться в 745 тисяч гривень », – зазначив голова постійної комісії Київради з питань бюджету Андрій Странніков.

Цю ініціативу вже підтримали Міністерство культури України та Українське товариство охорони пам’яток історії та культури.

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.