Субота, 23 вересня

У Києві розгорівся скандал через знищену мозаїку на ВДНГ

На ВДНГ більше немає радянської мозаїки, яка прославляла роботу пожежників. Її знищили.

Про це повідомила екскурсовод Оксана Пурік.

Мозаїка знаходилась у павільйоні «Протипожежний захист», який знаходиться на балансі ДСНС України. За даними Пурік, там планують відкрити клініку.

Жінка емоційно розповіла, що, виявивши факт знищення мозаїки, зверталась до представника ДСНС, і до будівельників за поясненнями, але тим, як виявилось, на мозаїку байдуже.

Фотограф Дмитро Соловйов, автор Instagram-акаунту ukrainianmodernism («Український модернізм»), в якого майже 100 тисяч підписників, опублікував обурливий пост з приводу знищення мозаїки з пожежниками. «Динамічність композиції вражає. Полум’я немов зривається з панно, поки відважні постаті титанів приборкують стихію та рятують дитя. Але цю красу розбили молотками. Багатомісячну працю українського художника знищили за пару хвилин…», — написав він.

На цей час під постом уже більше 400 коментарів, коментатори здебільшого так само висловлюють своє невдоволення тим, що мозаїку знищено.

Головне управління ДСНС у м. Києві, в свою чергу, гарантувало, що робота пожежників буде відображена «у сучасному, символічному та українізованому панно», яке «частково відображатиме попередню композицію». Проте, розраховуючи, напевно, на схвалення громадськості, столичне ДСНС отримало чергову хвилю претензій від користувачів соцмереж.

Депутатка Київради Ксенія Семенова закликала гендиректора ВДНГ Євгена Мушкіна зробити висновки з історії зі знищенням мозаїки і попрацювати над захистом того, що в Експоцентрі ще залишилося.

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.