Субота, 23 вересня

У Києві показали перше укриття, яке під час тривог відкриватиметься автоматично (ФОТО)

У Дарницькому районі облаштовують перше в столиці укриття з автоматизованою системою відкриття.

Про це повідомив т.в.о. голови Дарницької райдержадміністрації Микола Калашник.

Особливість цього укриття в тому, що воно відчинятиметься автоматично під час оголошення повітряної тривоги.

Передбачено також можливість відкрити укриття дистанційно з пульту в районній диспетчерській службі, а також і старим добрим ключем, який зберігатиметься у відповідальних осіб по будинку та у балансоутримувача.

Микола Калашник представив перше укриття з системою автоматизованого відкриття

Микола Калашник представив перше укриття з системою автоматизованого відкриття. Фото: тут і далі – М.Конопелько

На той випадок, якщо автоматична система не спрацює, мешканцям розсилатимуть тимчасові пін-коди доступу за допомогою бота в Telegram.

Подібною автоматизованою системою в Києві планують обладнати близько 3 тисяч укриттів. Таким чином очікується, з одного боку, забезпечити безперешкодний доступ людей до укриттів під час повітряних тривог, а з іншого боку, збереження порядку в укриттях в інший час, адже таким чином до них не зможуть потрапити так звані антисоціальні елементи.

Нагадаємо, 1 червня через те, що в поліклініці в Деснянському районі під час повітряної тривоги було зачинено укриття, загинуло троє людей внаслідок падіння уламків ракети. Того ж дня КМДА ухвалила рішення, що укриття в столиці мають бути відчинені завжди, а не лише під час повітряних тривог. У Кличка пригрозили, що забиратимуть у власників приміщення укриттів, якщо ті будуть зачинені.

Читайте також:

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.