Неділя, 29 січня

У Києві почнуть евакуювати автомобілі

Новий закон вступить в силу з весни цього року.

Весною 2019 року в Києві неправильно припарковані автомобілі почнуть евакуювати. Процедура стане можливою після завершення сертифікації вуличних засобів відеофіксації. Про це повідомляє «Бізнес.Медіа».

Сертифікація вуличних засобів відеофіксації – обов’язкова процедура, яка робить евакуацію авто законною. За словами мера Києва Віталія Кличка, завершення всіх бюрократичних нюансів очікується в квітні.

«Закон прийняли, але для евакуації та накладання штрафу потрібна сертифікація предметів фото- і відеофіксації. У нас починається наступний крок ходіння по муках. Сподіваємося, що вже в квітні поліцейські будуть оснащені », – розповів Кличко.

Закон, що реформує правила паркування, був прийнятий в 2018 році. Він мав на увазі штрафи за неправильну парковку. Відзначимо, що правила не змінилися, а сума штрафу не зросла. Також нове законодавство дає правоохоронцям право евакуювати автомобілі при обов’язковій фото і відео фіксації.

Евакуювати автомобіль будуть, якщо він стоїть на проїжджій частині в два ряди або більше, залишений на місці, забороненому ПДР, припаркований на смузі громадського транспорту і велосипедів.

Евакуйований автомобіль можна буде забрати з штраф-майданчика після оплати штрафу і послуг з евакуації та зберігання. А якщо водій припаркував машину на платній стоянці, але відмовляється оплачувати послуги, то він зобов’язаний сплатити штраф у розмірі 20-кратної вартості години паркування.

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.