Вівторок, 31 січня

У Києві почали зносити незаконні гаражі

У центрі столиці прибрали 57 об’єктів на одній вулиці через скарги жителів на шум 

У столиці очікується знесення незаконних гаражів. Цього тижня комунальникидемонтували 57 штук на вул. Жилянській. Ми з’ясували, які плани у влади щодо подібних незаконних об’єктів, яких у Києві тисячі, пише Сегодня.

Чому зносять гаражі

Зараз на Жилянській, 96-а, замість 57 гаражів – купи цегли і шматків бетону. У них копирсаються безхатченки. У мерії пояснюють, що знесли гаражі через скарги місцевих жителів на нічний шум біля приміщень, в яких облаштували склади. У цієї ділянки є користувач, який теж поскаржився на незаконні гаражі. У їхніх власників не було дозвільних документів на установку, а про демонтаж їх попередили заздалегідь. Місцеві жителі сподіваються, що тепер на цьому місці облаштують сквер або дитячий майданчик і переживають, щоб там не розпочалося будівництво.

“Об’єкти на Жилянській незаконні, в одному з них діяв пункт прийому вторсировини. У багатьох гаражах по місту облаштовують навіть магазини і склади”, – сказав “Сегодня” в. о. директора КП “Київблагоустрій” Андрій Андрєєв.

У Києві почали зносити незаконні гаражі

“У Києві близько 90% незаконних гаражів, це десятки тисяч, але підстави для знесення можуть бути тільки в двох випадках: коли скаржаться жителів найближчих будинків і коли орендар або власник землі не може вести через них свою діяльність”, – пояснив “Сегодня “радник мера Києва Дмитро Білоцерківець.

Плани з приводу незаконних гаражів у Києві

Що робити з незаконними гаражами, влада поки не придумала, але обіцяє розробити концепцію.

“Стратегічного плану щодо знесення гаражів поки немає. Але лад у місті потрібно наводити – будемо думати над концепцією. Вважаю, що великі території, де облаштовані незаконні гаражі, потрібно зносити і будувати там легальні паркінги”, – пояснює Білоцерківець.

Але поки що чиновники думають над концепцією, зачистки триватимуть.

“У більшості випадків гаражі не оформлені відповідно до закону. Зносити їх будемо в міру можливості. Звичайно, будемо попереджати власників не менше ніж за три дні до демонтажу, вручаючи припис”, – пояснює Андрєєв.

За його словами, є два документи, які дозволяють розміщувати тимчасові конструкції, в тому числі гаражі, а саме: договір оренди землі із цільовим призначенням і документ про оплату пайової участі.

Щодо гаражних кооперативів, то чиновники запевняють, що далеко не у всіх є договір оренди землі. Подивитися, чи законні кооперативи, можна в Містобудівному кадастрі Києва.

У Києві почали зносити незаконні гаражі

Думка експерта про незаконні гаражі в Києві

“Відомостей про точну кількість незаконних гаражів немає, – пояснив” Сегодня “президент Інституту реформ і розвитку Києва Олександр Вовченко. – Усі вони без винятку мають бути демонтовані. Вони псують естетичний вигляд міста, а на їхньому місці можуть бути сквери, дитячі майданчики, зони відпочинку. Важливо, щоб процес демонтажу був абсолютно відкритим і не носив вибірковий характер і не був на догоду забудовникам, які на їхньому місці можуть збудувати будинки. Чиновники повинні вести єдиний реєстр таких об’єктів і мати план демонтажу, щоб кияни слідкували за процесом. Також влада повинна вирішити питання з будівництвом наземних, підземних паркінгів”.

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.