Вівторок, 28 березня

У Києві дітей без щеплень від кору не пустять до школи

Рішення прийнято у зв’язку з поширенням інфекційного захворювання

В Києві через поширення кору вводяться профілактичні та протиепідемічні заходи, щоб не допустити погіршення епідситуації. Про це сьогодні на брифінгу заявив перший заступник голови КМДА Микола Поворозник, пише Сегодня.

“У першу чергу, в дитячих установах необхідно провести перевірки дітей на наявність у них щеплень проти кору. Діти, у яких такі щеплення відсутні, або немає відповідних довідок про те, що дитина перехворіла на кір і у неї є імунітет, або ж такій дитині протипоказані щеплення, допускатися до занять в школах не будуть. Це стосується шкіл всіх форм власності”, – заявив Поворозник.

Оголошення про такі заходи обіцяють оприлюднити у всіх освітніх установах. Термін проведення профзаходи, орієнтовно, 30 днів. Карантином влада такі заходи не називає.

За словами Поворозника, таке рішення дозволить зменшити контакти між дітьми в можливий інкубаційний період і зменшити ймовірність захворювання в дитячих колективах.

“Органи виконавчої влади, підприємства, установи, організації та навчальні заклади будуть працювати в режимі посилення профілактичних заходів. Керівники установ отримали рекомендації по особливого режиму утримання приміщень: дотримання температурного режиму, регулярне провітрювання приміщень і вологе прибирання із застосуванням дезінфікуючих засобів. Крім того, рекомендується обмежити проведення спортивних і культурних масових заходів”, – повідомляють в КМДА

За даними мерії, з початку 2018 значно зросла інтенсивність епідемічного процесу. Станом на 10 січня зареєстровано 61 випадок захворювання на кір, з них 49 випадків серед дітей. За попередніми даними, майже всі хворі не мали щеплення проти кору через відмову. Хворіють діти різних вікових груп. Серед дітей дошкільних навчальних закладів зареєстровано 13 випадків, серед школярів – 22 випадки. Також зареєстровано 1 випадок захворювання в учителя початкової школи.

“Ми закликаємо батьків відповідально і з розумінням поставитися до ситуації, що склалася, і в першу чергу думати про здоров’я своїх дітей. Зараз зробити щеплення від кору можна у всіх поліклініках столиці, які максимально забезпечені вакцинами”, – зазначив Поворозник.

На сьогоднішній день госпіталізовано 21 дитину в дві лікарні – Дитяча лікарня №2 та Дитяча інфекційна лікарня. Також госпіталізовано дев’ять дорослих в лікарні №№4, 9, а одна людина знаходиться в Олександрівській клінічній лікарні.

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.
ТЕГИ: