Субота, 28 січня

У Деснянському районі тваринам зроблять безкоштовні щеплення від сказу

У зону ризику зараження сказом потрапляють кілька столичних районів.

У середу, 21 листопада, в приміщеннях ЖЕУ-305 на вулиці Закревського, 29а та ЖЕУ-302 на вулиці Курчатова, 3б буде проводитися безкоштовна вакцинація тварин від сказу. Про це повідомляється на сторінці Деснянської районної адміністрації в Facebook.

«У зв’язку зі збільшенням популяції диких і бездомних тварин в околицях Києва значно зросла небезпека захворювання на сказ. З огляду на особливості географічного розташування в зону ризику потрапляють Деснянський, Голосіївський, Дніпровський, Оболонський і Святошинський райони столиці », – йдеться в повідомленні адміністрації.

Відзначається, що хворі на сказ тварини небезпечні ще до початку прояву симптомів захворювання, так як вірус з’являється в слинних залозах за 10 днів до видимих ​​ознак хвороби.

«Не слід підбирати навіть здорових на вигляд бездоглядних та диких тварин», – попередили в адміністрації Деснянського району.

Щоб запобігти зараженню сказом, необхідно дотримуватися таких правил:

  • прищеплювати всіх кішок і собак проти сказу, починаючи з тримісячного віку;
  • ні в якому разі не можна вбивати тварину, що покусала людину. Її потрібно ізолювати і спостерігати протягом 10 днів або відвезти тварину для спостереження в державну ветеринарну клініку. У разі укусу домашньою твариною необхідно з’ясувати ім’я господаря та адресу. Це допоможе уникнути щеплень, так як за твариною можна встановити ветеринарний нагляд;
  • слід пам’ятати, що кожну дику тварину, яка поводиться незвично (наближається до людей, тварин, населеного пункту), можна підозрювати в захворюванні на сказ. З такої відстріляної тварини не можна знімати шкуру. У разі виявлення таких тварин необхідно обов’язково сповістити територіальний орган Госпотребслужби;
  • не можна використовувати для полювання не щеплених проти сказу собак;
    купувати, продавати, показувати на виставках і виводках, а також перевозити в інші населені пункти всіма видами транспорту собак, кішок та інших тварин можна тільки при наявності ветеринарного паспорта з відміткою про імунізацію проти сказу, проведеного не більше 12 місяців і не менше 30 днів до вивезення;

У разі укусу твариною потрібно терміново промити рану або місце, куди потрапила слина, струменем проточної води і обробити господарським милом до утворення густої мильної піни. А потім негайно звернутися в травмпункт і дотримуватися режиму, призначеного лікарем.

Безкоштовна вакцинація тварин від сказу буде проводитися 21 листопада в приміщенні ЖЕУ-305 на вулиці Закревського, 29а з 17:00 до 20:00 і в ЖЕУ-302 на вулиці Курчатова, 3б з 17:00 до 20:00.

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.