Середа, 31 травня

У центрі Києва розбирають пам’ятку архітектури «Будинок з комахами»

У центрі Києва, на вул. Володимирській, 93, розбирають пам’ятку архітектури — будинок Марії Станіславської, також відомий як «Будинок з комахами».

Про це стало відомо завдяки активісту і співзасновнику пам’яткоохоронного хабу «Цегла» Дмитру Перову, який почав бити на сполох.

Будинок обнесли будівельною сіткою, на фасадах — риштування. На банері біля будинку вказано, що на об’єкті проводиться капітальний ремонт, замовником якого виступило ОСББ «Володимирська, 93».

Департамент охорони культурної спадщини Київської міської державної адміністрації заявив, що з ним роботи не погоджували. Відтак вимагає від замовника все припинити, укласти охоронний договір та надати науково-проектну документацію на проведення реставрації.

"Будинок з комахами" почали розбирати, не маючи відповідного дозволу

“Будинок з комахами” почали розбирати, не маючи відповідного дозволу. Фото: Дмитро Перов

«Будинку з комахами» більше 100 років. Називають його саме так через те, що всередині він оздоблений ліпниною, де зображено, зокрема, мух та інших комах.

Інтер'єр "Будинку з комахами"

Оздоблення сходової клітки у “Будинку з комахами” у вигляді рослин та мух. Фото: korob.anton

У 2021 році будинок внесли до Переліку пам’яток м. Києва. Однак у 2022 році Окружний адміністративний суд м. Києва позбавив будинок цього статусу. Рішення, проте, так і не вступило в силу. Офіс Генпрокурора на початку 2023 р. подав апеляційну скаргу, а Шостий апеляційний адмінсуд продовжив розгляд справи.

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.