Четвер, 21 вересня

У ботсаду Фоміна врятували віковий дуб

Рани на дереві почав лікувати студент Семен Обломей, який днями загинув на війні

У Ботанічному саду імені академіка Олександра Фоміна в Києві врятували віковий дуб, який «пам’ятає», як на місці ботсаду ще росла дубрава.

Про це повідомив київський арборист (фахівець з догляду за деревами) Володимир Ветроградський.

Врятований дуб, за його словами, ріс у дубраві, частина якої виконувала функцію смітника. Майже 190 років тому дубраву вичистили, створивши ботанічний сад. Фахівець зазначив, що з тих пір збереглися лише декілька дубів.

Дерево, про яке йде мова, могло б загинути, але, як написав Ветроградський на своїй «Фейсбук»-сторінці, «завдяки вірі та підтримці керівництва ботанічного саду, небайдужим громадянам та виконаним роботам цей дуб радуватиме нас і наступні покоління».

Вагому роль у порятунку дуба, за словами арбориста, відіграв студент 3-го курсу факультету лісового й садово-паркового господарства НУБіП Семен Обломей, який почав лікувати рани на дереві. Хлопець пішов на війну і 21 червня загинув від ворожого авіаудару в Сєвєродонецьку, встигнувши вивести свою групу у безпечне місце. «Пам’ять про тебе, друже, житиме вічно», — наголосив Володимир Ветроградський.

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.