Субота, 23 вересня

Три місяці без кульків в Києві: заощадили 50 грн і заробили 50 копійок

Щоб реально запустити “антисміттєву реформу”, необхідно прийняти ряд законопроектів

Поліетиленові пакети, що заполонили місто і всю країну, все більше хвилюють людей і влади. У Києві приймають кульки в пунктах вторинної сировини на переробку вже більше року, а Київрада у грудні 2017-го звернулася до парламенту з проханням заборонити використання і продаж таких пакетів в Україні, пише Обозреватель.

“Завдання полягає в тому, щоб люди поступово перейшли від кульків на багаторазові сумки або паперові пакети, але рішення цієї проблеми знаходиться в повноваженнях Верховної Ради”, – розповів нам директор департаменту благоустрою КМДА Андрій Фіщук.

А поки парламент думає, “Сегодня” провела свій поліетиленовий експеримент. Ми протягом трьох місяців збирали “кульки-маєчки”, відмовилися від нових і спробували їх здати на переробку.

Як проходив експеримент щодо відмови від кульків

Тільки на збір майже 400 грамів кульків, а це кілька сотень пакетів різних розмірів, пішло три місяці. До слова, повністю відмовитися від кульочків в побуті ніяк не виходило, а наявні в наявності “маєчки”, в буквальному сенсі, заношувати до дірок. Воювати проти великої кількості поліетилену доводилося і при кожному поході в магазин, де продавщиці вже на автоматі намагалися завернути покупку в два, а то і в три кулечки, і дуже дивувалися відмови від них.

До речі, в маркетах цінники доводилося клеїти прямо на овочі та фрукти, складаючи їх в матерчату торбу замість пакету. В результаті вдалося заощадити майже 50 грн на пакетах. Так, до збору кульків підключилися і колеги, кожен день віддаючи свої.

Скільки можна заробити на здачі кульків

Здавати кульки на переробку можна і в пунктах прийому вторсировини “Київміськвторресурси”. 

“За рік нам здали понад 80 тонн поліетилену”, – розповіли на підприємстві “Київміськвторресурси”.

Половину кульків ми віднесли до пункту на пр-ті Комарова, 40. Поруч з ним – чотири сміттєвих баки для склотари (пляшок, банок). Хтось приніс комплект старих шин і навіть новорічну ялинку. Весь “товар” тут зважують на старих великих вагах. Наш пакет оцінили в 200 грамів, і дали за нього 50 копійок, що виявилося великою удачею – гривню можна отримати тільки за кілограм.

На вагах. Зважуємо пакет з "добром".  Фото: А. Бойко

На вагах. Зважуємо пакет з “добром”.  Фото: А. Бойко

“За сьогодні мені принесли 8 кілограмів поліетилену”, – пояснила нам працівниця пункту Анна.

На питання, як активно городяни несуть в пункт кульки, жінка тільки знизала плечима. “Багато хто навіть не спромагаються пакети з відходами до сміттєвого бака донести! Сортують його пенсіонери і бездомні”, – говорить Анна.

Сировина. За один раз вивозять близько двох тонн непотребу. Фото: А. Бойко

Сировина. За один раз вивозять близько двох тонн непотребу. Фото: А. Бойко

Під час нашої бесіди до пункту під’їжджає вантажівка, яка забере вторсировину на базу.

“За сьогодні машина вже втретє приїжджає, і це ще обіду немає. Так, за раз близько двох тонн сміття і вивозять”, – говорить Анна.

Решта “маєчки” ми відносимо до пункту на вул. Виборзькій, 41. Однак тут нам за принесену вторсировину не дають ні копійки.

Виручені копійки. Фото: А. Бойко

Виручені копійки. Фото: А. Бойко

“За пакети ми платимо тільки від кілограма! Ви можете залишити кульки безкоштовно!” – Грізно відповідає нам працівниця пункту.

Коли ж кияни зможуть самі сортувати сміття по спецбаках, а не нести його в пункти, в мерії сказати не можуть, навіть не дивлячись на який вступив в силу з 1 січня закон. “Щоб реально запустити “антисміттєву реформу”, необхідно прийняти ще ряд законопроектів. Одного закону про сортування недостатньо”, – розповів нам радник мера Києва Дмитро Білоцерківець.

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.