Неділя, 5 лютого

Супрун виступила на підтримку легалізації марихуани

В.о. міністра зазначила, що застосування медичної марихуани – нормальна практика для цивілізованих країн.

Уляна Супрун підтримала легалізацію медичної марихуани в Україні і відзначила, що використання каннабіса в медичних і наукових цілях – давня практика в США, Канаді, Австралії. Його використання давно законодавчо врегульовано в ряді європейських країн. Про це в.о. міністра охорони здоров’я розповіла на своїй сторінці в Facebook.

«Медичний каннабіс допомагає полегшити страждання пацієнтів і нормалізувати самопочуття при ряді важких захворювань і станів. Тому використовувати його в медицині, звичайно, з певними застереженнями, нормальна світова практика, – написала Супрун. – Що стосується України, то у нас повністю заборонено використання медичного канабіса в лікувальних і наукових цілях. Хоча застосування таких препаратів допомогло б майже двом мільйонам громадян, які страждають від хронічного болю та інших розладів ».

Також в.о міністра охорони здоров’я розповіла, що медичний канабіс застосовують при хворобі Альцгеймера, раку, хронічних болях, синдромі подразненого кишечника, в тому числі хвороби Крона і виразковий коліт, множині склерозі, епілепсії у дорослих і дітей, посттравматичному синдромі, глоукомі, нудоті і блювоті внаслідок хіміотерапії.

«Є ряд робіт, які вивчали ефективність медичного канабісу в разі тривоги, порушення сну, поліпшення апетиту у ВІЛ-інфікованих людей, при депресії», – додала Супрун.

Однак вона зауважила, що медичний канабіс має і ряд побічних ефектів. Серед них – запаморочення, байдужість, порушення пам’яті і звикання, вплив на серцево-судинні та респіраторні хвороби. Перед призначенням медичної марихуани лікар повинен зважити користь і ризики її застосування і виписати такі препарати тільки при необхідності.

«Доступ пацієнтів до препаратів на основі канабісу – це реалізація їх права на медичну допомогу. Важливо підтримати легалізацію застосування медичного канабісу в наукових цілях і медицині », – уклала в.о. міністра.

Також Уляна Супрун закликала українців приєднуватися до кампанії з легалізації медичної марихуани в Україні і підписувати петицію, яку опублікували на сайті Верховної Ради України.

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.