Вівторок, 28 березня

Суд постановив знести «храм-МАФ» у Києві

Господарський суд міста Києва постановив усунути перешкоди для користування Національним музеєм історії України земельною ділянкою, де зараз стоїть горезвісний «храм-МАФ», який УПЦ МП називає чоловічим монастирем Десятинного Різдва Пресвятої Богородиці.

За рішенням суду, релігійна громада має власним коштом знести споруду і звільнити самовільно зайняту ділянку. Таким чином суд задовільнив позов Національного музею.

«Дякую всім за чесне рішення», — написав в своєму Telegram-каналі з нагоди такого рішення суду міністр культури Олександр Ткаченко. Він зазначив, що розміщення цієї споруди на земельній ділянці музею суперечить її цільовому використанню, порушує вимоги пункту «а» ч. 1 ст. 91 Земельного кодексу.

«Храм-кіоск» знаходиться в буферній зоні пам’яток ЮНЕСКО, де заборонено нове будівництво, а також порушує ансамбль історичного археологічного комплексу «Десятинна церква», — прокоментував Ткаченко.

Директор музею Федір Андрощук в коментарі “Бабелю” допустив, що УПЦ МП, швидше за все, подасть апеляцію, але переконаний, що перемогти їм не вдасться, і до кінця цього року споруду знесуть. 

Нагадаємо, позов з вимогою знести «храм-МАФ» на своїй території Національний музей історії України подав у 2021 році.

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.