Стало відомо, яким буде Музей Революції Гідності в центрі Києва (фото)

342

Переможцем конкурсу став проект під назвою «Штурм пагорба».

Міжнародне журі обрало проект, за яким побудують Музей Революції гідності на алеї Героїв Небесної сотні. Про це повідомляється на офіційному сайті майбутнього меморіального комплексу і музею.

Переможцем відкритого конкурсу став проект під назвою «Штурм пагорба» авторства німецьких архітекторів Яна Кляйхуса і Йоханеса Кресснера їх архітектурного бюро Kleihues Gesellschaft von Architekten mbH.

Музей, розташований на вершині пагорба, буде символізувати штурм пагорба учасниками Майдану під час Революції гідності. Навколо будівлі будуть розташовані пандуси різної ширини, за якими відвідувачі музею зможуть піднятися до тераси на даху. З тераси буде відкриватися вид на Майдан і центр Києва.

Всередині будівлі розташуються приміщення з експонатами, що мають відношення до Революції гідності. Також в будівлі облаштують водний басейн, який повинен буде налаштовувати відвідувачів на роздуми.

За словами архітекторів і членів журі, зовнішній вигляд музею буде гармонійно поєднуватися з меморіальним комплексом Героїв Небесної сотні.

Всього на відкритий анонімний конкурс подали 66 заявок з 12 країн світу. Проходив конкурс у два етапи. У лютому визначили кращий проект меморіалу, а другий етап стосувався проекту самого музею, вже з урахуванням виду меморіальної частини. За проект Яна Кляйхуса і Йоханеса Кресснера проголосувала абсолютна більшість суддів.