Середа, 31 травня

Стало відомо, у скільки обійдеться заміна на «Батьківщині-Матері» радянського герба на тризуб

Зі щита на монументі «Батьківщина-Мати» в Києві приберуть радянський герб, а натомість розмістять Державний герб України — тризуб. Такою є воля 85% учасників опитування, яке Мінкульт проводив у застосунку «Дія». Загалом в опитуванні взяли участь 778 тисяч українців.
Уже стало відомо й те, скільки доведеться заплатити за заміну радянського герба.

Гендиректор Українського інституту сталевих конструкцій Олександр Шиманський повідомив, що кошторис цієї затії складе майже 40 млн гривень. Два з половиною мільйона коштуватиме лише виготовлення проектної документації. А будівельно-монтажні роботи потягнуть на 36 млн грн, передає Focus.ua.

Наразі в інституті займаються розробкою проектної документації на ремонт спеціального крана, з допомогою якого в 1970-х роках, власне, і зводили колос на правому березі Дніпра. Завершать до липня цього року. Відтак закуплять обладнання, матеріали і приступлять безпосередньо до роботи із заміни радянської символіки на українську. За найбільш оптимістичного сценарію, до Дня незалежності в 2024 році «Батьківщина-Мати» уже триматиме щит із тризубом.

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.