Стало відомо, що сталося зі зниклою студенткою з Туркменістану

1440
Стало відомо, що сталося з зниклої студенткою з Туркменістану

За словами адвоката сім’ї зникла студентка НМУ імені О. О. Богомольця Муккадас Насирлаева з Туркменістану стрибнула з моста в Києві після того, як у вузі їй відмовилися видати заяву, яка була необхідна дівчині для продовження посвідки на проживання в Україні. Про це адвокат сім’ї Ровшанбек Розметов написав на своїй сторінці в Facebook.

Батьки Мукаддас знали про проблему з отриманням дозволу на проживання, і якщо не продовжать візу і не отримати дозвіл на проживання її можуть відрахувати з університету, тому пропонували їй виїхати з України і в’їхати заново з новою візою або взяти академвідпустку і продовжити навчання через рік. Посольство Туркменістану в Україні запропонувало вирішення питання без виїзду Мукаддас України за листом з університету зі сплатою штрафу за порушення режиму перебування в Україні. Однак, деканат по роботі з іноземними студентами НМУ ім. Богомольця нічого не хотів робити для цього.

«Як з’ясувалося, деканат по роботі з іноземними студентами НМУ ім. Богомольця вчасно не подав документи Мукаддас в міграційну службу для отримання тимчасової посвідки на проживання. За тиждень до зникнення Мукаддас Посольство Туркменістану попросило її принести завізовану деканом факультету заяву про сприяння у вирішенні питання з дозволом на проживання в Україні. Заступник декана по роботі з іноземними студентами НМУ ім. Богомольця Тимохіна Тетяна Олександрівна навіть не прочитавши порвала заяву Мукаддас і віддала їй в руки, повідомивши їй, що вона нічого підписувати не буде », – розповів він.

Після чого Муккадас Насирлаева сіла в метро на станції Політехнічний інститут, вийшла на станції Дніпро, пройшлася вздовж набережної до мосту Патона, і стрибнула з моста.

Незабаром після її зникнення рідні Муккадас звернулися в поліцію, але через три дні вирішили вести пошук своїми силами.

«Завдяки друзям ми самі отримали доступ до відезаписів метро. Самі 15.02.2018 р вночі знайшли відео на якій станції метро Мукаддас вийшла. Природно вночі і рано вранці, не зателефонувавши поліцейським, самі почали працювати. Завдяки оперативній роботі замначальника Печерського УП Гаврюлюка М. І. встановили в якому напрямку пішла Мукаддас. А потім вже поліція главку Києва та Солом’янського УП підключилися і встановили місце трагедії », – резюмував він.