Вівторок, 28 березня

Скільки доведеться платити киянам за тепло і гарячу воду

Жителі столиці будуть менше платити за гарячу воду та опалення, але недовго.

З 1 серпня в столиці змінилися тарифи на опалення і гарячу воду. Це обумовлено тим, що функції «Київенерго» тепер буде виконувати «Київтеплоенерго». Про те, скільки доведеться платити мешканцям столиці за тепло і гарячу воду, розповів «24 канал».

Як зазначив заступник голови КМДА Петро Пантелєєв, тепер «Київтеплоенерго» має всі дозвільні документи і ліцензії на відпуск електричної енергії та виробництво теплової енергії, а також на надання послуг киянам. Для нового комунального підприємства встановлені нові тарифи. Це означає, що і споживачам доведеться платити за послуги за новими цінами.

Якщо раніше тариф на централізоване опалення від «Київенерго» становив 1355,83 грн / Гкал для абонентів з лічильниками і 31,55 грн / м³ для абонентів без лічильників, то за тарифами «Київтеплоенерго» вартість даної послуги становить 1336,94 грн / Гкал для абонентів з лічильниками і 30,20 грн / м³ для абонентів без лічильників. Це нижче колишніх цін на 1,4% з лічильником і на 4,3% без лічильника.

Колишній тариф на гарячу воду від «Київенерго» становив 80,62 грн / м³ для абонентів з полотенцесушителем і 74,53 грн / м³ для абонентів без рушникосушки. Новий тариф від «Київтеплоенерго» становить 74,49 грн / м³ для абонентів з полотенцесушителем (-7,6%) і 63,37 грн / м³ (-14,9%) для абонентів без рушникосушки.

Однак аналітик і керівник «Відкритого аудиту» Тарас Галайда вважає, що радіти зниженню цін на опалення і гарячу воду не варто, адже з настанням опалювального сезону тарифи знову зміняться. Також з 1 вересня повинна змінитися ціна на газ. За прогнозами Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, тарифи на газ можуть зрости на 60-70% – з 6 960 до 11 000-11 500 гривень за тисячу куб. метрів. Відповідно, зростуть тарифи на тепло і гарячу воду приблизно на 50%.

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.