Четвер, 21 вересня

Скандал у Київській обласній лікарні: працівники просять звільнити гендиректора

Понад 200 працівників КНП КОР «Київська обласна лікарня» підписали звернення до міністра охорони здоров’я, керівників Київської облради і Київської ОВА з проханням розірвати трудовий договір з генеральним директором лікарні Ігорем Кучмою.

Звернення опублікували на сайті Київської обласної ради.

Медики нарікають, що Кучма грубо порушує їхні професійні права та гарантії, передбачені законодавством. А ще їм з лютого не виплачують зарплату в повному обсязі. Це при тому, що розмір існуючої зарплати й так не відповідає тим високим вимогам та викликам у щоденній роботі, рівню відповідальності та професійних знань медперсоналу.

Через те у лікарні спостерігається значний відтік професійних кадрів: «Це призводить до розчарування та незадоволення серед медичного персоналу, втрату мотивації, породжує відчуття несправедливості та зневіри, а також спонукає до пошуку інших робочих місць. Багато працівників уже звільнилися внаслідок низької заробітної плати, серед тих хто залишилися працювати, більшість шукають роботу в інших закладах», — йдеться у зверненні.

На сьогодні в лікарні бракує медичних сестер, зазначають його автори.

За даними медиків, лікарня винна контрагентам 5 235 000 гривень за надалі послуги, лікарські засоби, продукти харчування тощо. Грошей ні на виплату зарплати, ні на виплату кредиторської заборгованості немає. Однак, зазначають вони, лікарні також винні. Дебіторка перевищує 6 млн грн, і цих грошей вистачило б і на зарплату, і на погашення кредиторки, якби гендиректор Ігор Кучма належним чином виконував свої посадові обов’язки.

Раніше стало відомо, що розпочато службове розслідування у зв’язку з невиконанням або неналежним виконанням службових повноважень керівником Київської обласної лікарні. На час службового розслідування Ігоря Кучму відсторонили від виконання службових обов’язків. Службове розслідування триватиме до 22 серпня 2023 року.

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.