Скандал на Київському морі: через спуск води є загроза втратити до 500 тонн риби

298

Береги Київського водосховища вкрилися ікрою, а нерест риби під загрозою.

У Київській області розгорівся скандал. Через зниження рівня води в Київському водосховищі під загрозою опинився нерест риби. За словами рибалок, вода впала майже на два метри, а берег покрився ікрою щуки, яку риба встигла відкласти під час нересту. Інші стверджують, що на сонці висихає і ікра жаб.

“Рівень води впав на кілька метрів. Риба, особливо мальки, вже загинули. Це катастрофа”, – пише рибалка Володимир Бородяжко.

Рибоохоронний патруль Київської області ситуацію зі спуском води підтверджує. Про це явище свідчать змілілі береги і сухий очерет на лівому березі Київського водосховища.

За словами начальника київського рибоохоронного патруля Володимира Мухіна, в третій декаді квітня очікуються великі паводки з Росії та Білорусі, і фахівці зараз готують резервуари для наповнення води. В іншому випадку, дамби і шлюзи не впораються з об’ємом води. Через це рівень води у водосховищі понизили до 102,4 м замість рекомендованого показника в 102,8 м.

Частина водосховища висохла, і відкладена щукою ікра загинула. Фахівці з Інституту рибного господарства, повідомили, що зниження рівня води на 25-30 сантиметрів, яке відбулося на Київському водосховищі 6-13 квітня, могло негативно вплинути на інкубацію ікри щуки. У загальній же масі той рівень ікри, який пропав, – незначний. Величезна кількість ікри у воді з’їдається тим же бичком, карасем, качками “, – пояснили фахівці.

Однак якщо рівень води на початку травня буде на позначці в 102,5 м, то ситуація буде критичною.

“Нерест таких видів риб, як плотва, лящ, густера, ще очікується. І якщо не буде підтримуватися належний рівень води, то 20% нерестовища водойми будуть недоступні, і втрати потенційної рибної продукції складуть 400-500 тонн цінних промислових видів риб. У вівторок на засіданні міжвідомчої комісії у Держводагентстві нас запевнили, що рівень води підвищать до позначки в 102,6 метра, що трохи нижче рекомендованого нами, але з постійним наповненням “, – говорить Мухін.

У самому ж Держводагентстві повідомили, що станом на 1 травня рівень у водосховищі має бути в межах 102,5-102,6 м, а на 1 червня – 102,9-103,0 м. Втрачений приплід щуки компенсують запуском в водосховище від 300 до 500 тонн малька.

За словами еколога Олександра Соколенко, процес зариблення водойми буде постійним: “Якщо воду не спускати, то це загрожує затопленням, а якщо спускати, то гине риба – це замкнутий процес”.

Чималої шкоди, як пояснює еколог, наносять браконьєри, які крім незаконного лову ще й вбивають електровудками всю живність у водоймі. За даними рибоохоронного патруля, в день вони фіксують більше 10 порушень. За кожен незаконно виловлений “хвіст” загрожує штраф, наприклад, за судака – 510 грн, за ляща – 170 грн, за плотву – 85 грн.