Вівторок, 28 березня

Робота в Києві: які зарплати роботодавці пропонують безробітним з центру зайнятості

На багатьох вакансіях –зарплати нижчі за ринкові

Станом на 1 січня 2018 року на кожного безробітного в київській базі центру зайнятості в середньому припадало по одній вакансії робітничих професій. Але найбільшим попитом у тих, хто шукає роботу, користуються інші сфери, повідомляє Сегодня.

Наприклад, на вакансію в сфері законотворчої діяльності претендувало семеро людей, в тому числі, керівники і менеджери, які втратили роботу. Також популярними були пропозиції для медиків і педагогів.

“Серед професіоналів – це лікарі, вчителі, вихователі дитячих садків, медсестри – 3 людини на вакансію, така конкуренція була в минулому році”, – повідомив під час прес-конференції директор Київського міського центру зайнятості Віктор Білич.

При цьому в 15% випадках потрібні люди на найпримітивніші роботи – прибиральники і двірники.

“Такі професії затребувані, і ця затребуваність не реалізована”, – зазначив директор Київського міського центру зайнятості.

Тим часом, зарплати, які роботодавці пропонують безробітним киянам, далеко не завжди відповідають ринковим і досить низькі. Так, по вакансіях в минулому році безробітним пропонувалася від столичних роботодавців в середньому 3723 гривень – для медичної сестри, для вихователів в дитячих садках, помічників вихователів, електромеханіків, двірників. Така ж зарплата пропонувалася для операторів котельні, хоча, це небезпечна робота. В середньому, рівень зарплати, запропонованої роботодавцями, які звернулися в службу зайнятості – 5,9 тисяч гривень.

“На ринку праці Києва затребувані кваліфіковані працівники – верстатники, слюсарі, токарі та фрезирувальники – майже 42% в нашій базі вакансій, бракує таких людей. Чому не вистачає? Причина одна – мінімальна зарплата, 3200 гривень. Майже 64 тисячі вакансій пройшло через наш реєстр, майже 17% таких пропозицій. Хто проживе на 3200, якщо працювати повний робочий день в Києві?”, – каже директор Київського міського центру зайнятості.

Серед інших пропозицій роботи 18% – від мінімальної до 4 тис. Трохи більше 20% – це від 4 тисяч до 5 тисяч. 23% – від 5 до 7 тисяч. Зарплата від 7 до 10 тисяч – 15%, і лише трохи більше 6% – це понад 10 тисяч гривень.

У центрі зайнятості зізнаються, що за хорошими вакансіями часто самі звертаються до великих роботодавців, оскільки вони далеко не завжди повідомляють про їх наявність, як того вимагає закон.

“Ми самі йдемо до наших великих роботодавців. Наприклад, в “Епіцентрі” на сьогоднішній день – близько тисячі вакансій, середня зарплата – понад 10 тисяч гривень”, – розповів Віктор Білич.

Тим часом, за даними статистики, в Києві середня зарплата штатних працівників на грудень 2017 року – 14,035 тис. грн. Наукова та технічна діяльність по Києву – 16,6 тисяч гривень, інформація і телекомунікація – середня зарплата склала майже 19 тисяч. Фінансова та страхова діяльність – також, майже 19 тисяч в цій сфері. Державне управління та оборона – понад 23 тисяч гривень.

Нагадаємо, в Києві за станом на 1 січня 2018 року на обліку в столичному центрі зайнятості перебувають близько 8 тис. безробітних. Тим часом на початку минулого року їх було 26 тис. Більшість людей без роботи, що стоять на обліку, мають вищу освіту.

Як повідомлялося, за рік, за підрахунками Держслужби статистики, в Україні стало меньше безробітних. Йдеться як про тих, хто стоїть на обліку в центрах зайнятості, так і про потенційних працездатних, число яких визначають за методикою Міжнародної організації праці (непрацюючих у віці 15-70 років). Експерти кажуть, що безробіття в цьому році може зменшитися через зростання зарплат в Україні і відтік робочої сили за кордон.

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.
ТЕГИ: