Субота, 3 червня

Річниця смертельної погоні в Києві: Олійник працює діловодом, ходить на бокс і чекає на рішення суду

Поліцейський каже, що якби гонитва повторилася, він би не бездіяв

Сьогодні виповнилося рівно два роки з дня фатальної погоні копів за BMW, коли був застрелений 17-річний пасажир. Нагадаємо, в ніч з 6 на 7 лютого 2016 року копи переслідували по чотирьох районах Києва та області автомобіль BMW, який мчав на шаленій швидкості. Щоб зупинити машину в Голосієво, патрульний поліцейський Сергій Олійник зробив 25 пострілів (з них три – в повітря), ще два поліцейських зробили, відповідно, 11 і 1 постріл. Саме Олійника звинувачують в загибелі хлопця. Справа тягнеться вже другий рік.

На останньому засіданні, наприкінці січня, суддя взяла самовідвід через те, що у копа з’явився ще один, четвертий адвокаат, який представляє і її інтереси в іншій справі. Тепер справу копа розглядатиме новий склад суду.

Олійник працює діловодом

“Коли буде засідання, мені не повідомляли. Чекаю. Для мене головне, щоб був сформований незалежний склад суду, і він об’єктивно розглянув всі матеріали справи, мої адвокати не мають наміру його затягувати… Я щодня ходжу на роботу. Перейшов на офісну роботу в поліції, патрулювати вулиці і носити зброю мені заборонено. Працюю у відділі зі зв’язків з громадськістю, на посаді інспектора, діловода. Обробляю матеріали, які до нас надходять, розписую виконавцям, стежу за звітністю, готую аналітичні записки керівництву”, – розповів “Сегодня” Сергій Олійник.

Про події дворічної давності він згадує з тремтінням в голосі..

“Цю ніч і погоню я тисячу разів прокручував в голові. Складно сказати, як би я вчинив, якби все це повторилося… Адже кінець погоні виявився трагічним. Хоча під час погоні хлопцям вдалося сховатися від нас… І у них був шанс просто втекти, але вони чомусь продовжили тікати і ніхто не покинув салон автомобіля, в тому числі загиблий хлопець. Мені щиро шкода його рідних… Як би я вчинив зараз? Складне питання. Але я б не бездіяв, бачачи, що відбувається протиправна дія. Погоню цю можна було б зупинити, наприклад, за допомогою патрульного вертольота. Або як на Заході, де придумали пристрій, який “вистрілює” з авто поліції і блокує колеса машини зловмисника спеціальною петлею, авто не може виїхати… Але у нас ще немає таких спецзасобів”, – говорить Сергій.

Олійник працює діловодом

У вільний час він займається спортом.

“Рекордів не ставлю, для себе роблю 20-25 підтягувань на турніку. Ходжу з кумом до спортзалу, боксуємо. Але більше уваги приділяю родині та роботі. Дружина мене у всьому підтримує. Вона почала вишивати наш портрет, але зараз закинула, немає настрою. Каже, що залишилося вишити ще тисяч 50 хрестиків”, – ділиться з нами Сергій.

Йому вже довелося пережити утримання в СІЗО, нічний і домашній арешти. Зараз Олійнику заборонено залишати Київ.

“Якщо потрібно виїхати з міста, на це необхідно брати дозвіл суду. Вже кілька разів доводилося відпрошуватися, щоб поїхати до батьків на Вінниччину”, – говорить коп.

Він справно ходить на засідання суду і сподівається на його об’єктивне рішення.

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.