Реконструкція Київського зоопарку: будують новий будинок для приматів і випробовують озера

334

Площа нового приматника становитиме 7,3 тисячі квадратних метрів.

У Київському зоопарку в розпалі перша черга масштабної реконструкції. Робітники вже практично звели на території амфітеатр для проведення різних заходів і облаштували три озера поруч із центральним входом. Запустити їх в роботу обіцяють на початку осені. 

Нагадаємо, реконструкція зоопарку стартувала ще торік.Роботи розраховані на шість етапів, їхня орієнтовна вартість – близько 1,7 млрд грн. На місці старого приматника і недобудованого корпусу, які почали демонтувати ще восени, ведеться будівництво нового входу в зоопарк. Після реконструкції центральний вхід переїде на кут проспекту Перемоги та вул. Зоологічної. Там облаштують каси і встановлять велику скульптуру жирафа. Поруч з’явиться будівля, де розмістяться кафе, сувенірний магазин, туалети, а в підвальній частині – величезний акваріум. Зараз тут ведуться бетонно-арматурні роботи.

По сусідству будують бетонний каркас нового приматника площею 7,3 тис. “квадратів”. “Це зиґзаґоподібна будова з просторими вольєрами і високими стелями, щоб тваринам було комфортно. Для відвідувачів з обмеженими можливостями і мам з колясками передбачені пандуси. Поруч із зимовими вольєрами спорудять літні, з невеликими озерцями й огорожею”, – розповів  Сергій Данилович, заступник директора КП “Житлоінвестбуд-УКБ”, який проводить роботи.

Ці об’єкти планують закінчити наступного року.

А ось озера, амфітеатр,  універсальний вольєр відвідувачі зоопарку побачать вже цього року. Перше декоративне озеро розташоване ближче до нинішнього входу. Зараз його випробовують, заливаючи водою. Коли роботи закінчать, вода в озері спускатиметься каскадом, а простір навколо декорують каменем, встановлять лавочки та освітлення. Неподалік забили палі для універсального вольєра площею 100 кв. м для тимчасових експозицій.

Поруч з другим озером уже практично збудований з червоної цегли вольєр для пеліканів площею в 100 кв. м.

“По пандусу пелікани спускатимуться в озеро. Вода в ньому очищатиметься фільтрами”, – розповідає Данилович.

У тій частині зоопарку, яка розташована ближче до Брест-Литовського провулку, ведуться роботи з облаштування ще одного озера із зимувальними ямами для риб. У ньому житимуть близько 160 карпів. На озері також облаштують альтанку в японському стилі. Вестиме до неї невеликий місток. Поруч – літній амфітеатр (540 кв. м) на 250-300 місць.